3 Aralık 2014 Çarşamba

Pendik'te Engelliler Günü Renkli Kutlandı


3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kutlamaları, Dolayoba Spor Kompleksi’nde renkli görüntülerle gerçekleşti. Engelli çocuklar, eğlenceli oyunlarla  izleyenlere de neşeli dakikalar yaşatırken ailelerini de gururlandırdılar.

Dolayoba Spor Kompleksi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi, Gedik Üniversitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kaymakamlık işbirliği ile düzenlenen etkinlikte engelliler hünerlerini göstererek ailelerine de unutulmaz anlar yaşattılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Cevat Yaman ve Ramazan Öztürk, Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ile birlikte çok sayıda öğretmen ve veli katıldı. Sherborne Gelişim Hareket uygulaması ve hemen ardından farklı istasyonlardan oluşan fiziksel aktivite parkuru ile engelliler renkli görüntüler eşliğinde güzel dakikalar yaşadılar. Belediye Başkan Yardımcıları Cevat Yaman ve Ramazan Öztürk’ün bu anlamlı ve farkındalık oluşturan özel günde engellilerle birlikte aktivitelerde yer almaları ise takdir topladı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder