23 Ocak 2015 Cuma

Pendik AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil Oldu


AK Parti Pendik İlçe Başkanlığına genel merkezin de bilgisi doğrultusunda il başkanlığı tarafından Rüstem Kabil atandı

Bilindiği üzere Turgay Kılıç’ın tekrar aday olmamasından sonra, ilçe başkanlığı için Rüstem Kabil’in de aralarında olduğu 7 kişi adaylığını açıklamış fakat kongre çeşitli anlaşmazlıklardan dolayı dört kez ertelenmişti.

Bu gelişmeler sonucunda yapılan değerlendirme ile ilçe başkanlığına Rüstem Kabil resmen atanmış oldu.

Kabil Pendik belediyesinde iki dönemdir başkan yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Kamuoyunda efendiliği, alçak gönüllülüğü ve dürüstlüğü ile tanınan Rüstem Kabil’in bir an evvel yönetim kurulunu oluşturmak için çalışmalara başladığı belirtiliyor.

RÜSTEM KABİL KİMDİR?

1970 yılında Pendik’te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Pendik’te tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun oldu. Lisans öğreniminin ardından bir mali müşavirlik firmasında çalışıp, 1994-1996 yılları arasında Küçükyalı Levazım Okulu’nda, Yedek Subay olarak askerlik vazifesini yaptı.

Sigortacılık ve gıda sektöründe ticari hayatını devam ettirirken, Refah Partisi İlçe yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı siyasi hayatının içerisinde Fazilet Partisi İlçe Başkan Yardımcılığı, AK Parti Kurucusu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK Parti’den 9. Dönem İl Genel Meclis Üyeliğine, 2004 Yerel Seçimleriyle beraber yine AK Parti’den Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2004 yılından beri aktif olarak Pendik Belediyesi Mali ve İdari Başkan Yardımcılığı ve Encümen Başkanlığı görevini sürdürmekteydi.

Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu süre içerisinde ‘2006-2011 Pendik Belediyesi Stratejik Planı’nın hazırlanmasında Stratejik plan Kurulu Koordinatörü, Kent Eylem Planı Hazırlık Komisyonlarında Başkanlık ve benzeri görevlerde bulundu.

Pendik Tenis Kulübü Başkanlığı, Sapanbağları Spor Kulübü Yöneticiliği, Kaynarca Kızılay Derneği Yönetim Kurulu üyesi olmakla birlikte ilçemizde bulunan benzeri Sivil Toplum Kuruluşları ve Derneklerde aktif olarak hizmet etmekte.

Rüstem Kabil, edebiyat öğretmeni olan eşi ve iki çocuğu ile birlikte halen Pendik'te ikamet etmekte.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder