28 Ocak 2015 Çarşamba

Pendik'te Afyonlular Gecesinde Renkli Yarışma


TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Makbule Kaya, ‘Hemşehri Derneği Konserleri’ kapsamında düzenlenen ‘Afyonlular Gecesi’nde sahneye çıktı. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken sanatçının seyircilerin arasında şarkı söyleyerek mini bir de yarışma yapması Pendiklilerden büyük alkış aldı.

Pendik Belediyesinin bu sezon başlattığı ‘Hemşehri Derneği Konserleri’,  “Afyonlular Gecesi” ile devam etti. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde beşincisi düzenlenen etkinlikte ilk olarak Afyon Karahisarlılar Sosyal  Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (AFKAYDER) Akıncılar Zeybek Ekibi  performanslarını gösterdi. Ardından TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Makbule Kaya, Kütahya, Afyon ve Denizli bölgelerine ait türküler söyledi. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken sanatçı, şarkılarını  seyircilerin arasında söyledi. Konserinde mini bir yarışma da yapan Sanatçı Makbule Kaya,  salonu ikiye bölerek şarkılarını  gür sesle eşlik eden seyircilere albümünü hediye etti.

Bir sonraki program; “Tokatlılar Gecesi”

Programın açılışında konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, bu tür programların ülkemizin gelenek ve göreneklerini sürdürme noktasına önemli bir rol üstlendiğini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti. Yaklaşık iki saat süren  “Afyonlular Gecesi” hediyeleşme ile sona erdi.    Öte yandan her hafta Cuma gecesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen hemşehri derneği konserleri 30 Ocak Cuma günü Tokatlılar gecesi ile devam edecek. Programda TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevda Gül şarkılarını seslendirecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder