23 Ocak 2015 Cuma

Suudi Arabistan'a İşbirliği Ziyareti


Suudi Arabistan'a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Taif Belediye Başkanı Mimar Halid Muharric ve Yanbu Belediye Başkanı Hatim Taha ile biraraya geldi. Görüşmede, Pendik ile Taif ve Yanbu belediyeleri arasında işbirliğini geliştirme konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Temasları kapsamında önce Taif Belediyesini ziyaret eden Başkan Şahin ve beraberindeki heyet, Başkan Mimar Halid Muharric ile görüştü. Her iki belediyenin çalışmaları hakkında bilgi paylaşımının  yapıldığı görüşmede işbirliği  konusundaki temasların önümüzdeki aylarda belediyeler arasında heyet ziyaretleriyle devam etmesi kararı alındı. Ayrıca işadamları da işbirliğine katkı saglayacak ziyaretlerde bulunacak. Daha sonra Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kenarındaki en önemli liman kentlerinden olan Yanbu'ya geçen Belediye Başkanı Şahin, burada Belediye Başkanı Hatim Taha ile biraraya geldi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in Suudi Arabistan'daki temaslarında Başbakanlık Yatırım Ajansı Suudi Arabistan Temsilcisi Mustafa Göksu ve Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli de eşlik etti. Ziyaretler sonunda  bu işbirliğinin İslam ülkeleri arasında tecrübe paylaşımına vesile olmasını dileyen Belediye Başkanları, İslam kardeşliği açısından olumlu sonuçlar  oluşturacağını vurguladılar.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder