6 Şubat 2015 Cuma

Bayat Ekmeklerin Yeni Adresi Muhtarlık


Pendik Belediyesinin “Çöpe attıklarınız onların yemeği olabilir" sloganıyla  hayata geçirdiği  bayat ekmek toplama kutuları, giderek yaygınlaşıyor.  İlk etapta site önlerine konulan ekmek kumbaraları, yoğun talep üzerine şimdi muhtarlık önlerinde de yerlerini aldı.

Ekmek israfının önüne geçmek ve sahipsiz sokak hayvanlarını beslemek amacıyla  hayata geçirilen bayat ekmek toplama kutuları, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Pendik Belediyesi tarafından “Çöpe attıklarınız onların yemeği olabilir" sloganıyla önce sitelere yerleştirilen kutular, şimdi ilçe genelinde yaygınlaşıyor. Talepleri karşılamak üzere artık muhtarlık önlerinde de ekmek kumbalalarından var. Çevre Koruma Müdürlüğü yetkilileri bugüne kadar 55 noktaya kutulardan yerleştirdi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, uygulama ile daha önce çöpe atılan ekmeklerin şimdi çok faydalı bir amaca hizmet ettiğini söyledi.

Pendik Belediyesinin bu örnek projesiyle evlerde  daha önce çöpe atılan bayat ekmekler, şimdi  özel kutularda toplanarak 67 adet besleme noktasında bulunan yaklaşık 2 bin 500 köpeğe veriliyor. Özellikle köyler bölgesinde yaşayan binlerce köpeği her gün besleyen Pendik Belediyesi, şimdi bu kutulardan da faydalanarak bayat ekmekleri topluyor. Toplanan ekmekler,  özellikle karlı ve soğuk havada sokak hayvanlarının beslenmesinde büyük destek oluyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder