3 Şubat 2015 Salı

İstanbul'a Bir Otobüs Bileti

İstanbul'a gitmek isteyen www.otobus.org online bilet satış sitesinden otobüs bileti satın alabilirler. En ucuz İstanbul otobüs biletleri otobus.org sitesinden taksit imkanlarıyla satın alınabilir.

İstanbul'a Bir Otobüs Bileti Neler Yapılır

Hangiköşesine baksanız, tarihten bir sayfanın açıldığı il İstanbul; tarihi zenginliğinin yanı sıra, doğal güzellikleri, plajları, mesire yerleri ile bir turist cennetidir. İstanbul, sık sık değişen bir iklime sahiptir. Yaz aylarında sıcaklık 35 dereceye kadar yükselir. Deniz sıcaklığı 22-24 derece arasındadır. İstanbul'daki Tarihi Eserler İstanbul’un ilk Türk yapıları, hisarları, Boğaziçi’nin Anadolu yakasındaki Anadoluhisarı ve karşı yakasındaki Rumelihisarı’dır. Çarşıları da ünlüdür. Yeni Cami’nin arkasında 1660 yılında bir medrese olarak kurulmuş olan Mısır Çarşısı ve sekiz büyük, on küçük kapısı ile Beyazıt Meydanı yakınındaki Kapalıçarşı bunların en önemlileridir.
Ayasofya Müzesi: Sultanahmet Meydanı ile Topkapı Sarayı arasındadır. Ünlü Bizans Kilisesidir. Önce cami haline getirilmiş, daha sonra müzeye çevrilmiştir. Anemas Zindanları: Edirnekapı surlarının Haliç’e bakan tarafındadır. Bizans devrinin ünlü zindanıdır. Bozdoğan Kemeri: Atatürk Bulvarı ile Belediye Sarayı karşısındadır. 364-378 yılları arasında şehre su getirmek için yapılmıştır. Kemer iki katlıdır. Sultanahmet Meydanındaki Hipodrom, Çemberlitaş, Adliye Sarayı civarında Binbirdirek, İstanbul Üniversitesi bahçesinde Beyazıt Kulesi, Sultanahmet Meydanında Dikilitaş, şehirde görülmeye değer tarihi yapılardır. Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı ve Yıldız Sarayı da İstanbul’un saraylarıdır. İstanbul’da, hemen hepsi birer mimari değer olan pek çok cami bulunur. Beyazıt, Eyüp, Dolmabahçe, Atik Valide, Fatih, Nuruosmaniye, Selimiye, Sultanahmet, Süleymaniye, Yeni Valide ve Yeni Cami en önemlileridir. İstanbul’un y.ne mimari değeri olan çeşmeleri oe çok ünlüdür. Örneğin, Topkapı Sarayı’nın dış kapısı ile Ayasofya'nın arka kapışı arasında Üçüncü Ahmet Çeşmesi, Üsküdar iskele Meydanında Üsküdar Çeşmesi, Tophane’de Tophane Çeşmesi, Sultanahmet Meydanında Alman Çeşmesi, Emirgan’da Emirgan Çeşmesi gibi... Topkapı Sarayı dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Burada paha biçilmez tarihi eserler sergilenir. Ayasofya’nın karşısında bulunan Yerebatan Sarayı da su dolu bir yeraltı sarnıcıdır. Gülhane Parkı civarında Arkeoloji Müzesi, Çinili Köşk, Şark Eserleri Müzesi, Harbiye’de Askeri Müze, Beşiktaş'ta Deniz Müzesi, Şişli’de Atatürk Müzesi, Rumelihisarı'nda Aşiyan Müzesi, pek çok değerli eserin sergilendiği gezilmeye değer müzelerdir.

İstanbul otobüs firmaları

İstanbul otobüs firmaları ve tüm telefon numaraları için www.otobus.org sitesini ya da www.otobusbileti.gen.tr sitesini kontrol ediniz.