4 Şubat 2015 Çarşamba

Pendik'te Mantar ve Tavuk Yiyen Doktor Öldü, Eşi Yoğun Bakımda


Dr. Şahin Ali Yerlikhan ve eşi yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye gitti. Tedavi olan çiftten Dr. Yerlikhan sabah evde ölü bulunurken eşi yoğun bakıma alındı.

Pendik'te, iç hastalıkları uzmanı Dr. Şahin Ali Yerlikhan (71), evinde ölü bulundu. Bilinci kapalı haldeki eşi Hülya Yerlikhan (58) ise yoğun bakıma alındı. Çiftin, ünlü bir süpermarket zincirinden aldıkları mantar ve tavuğu yedikten sonra rahatsızlanıp gece hastaneye kaldırıldığı, serum verilmesinin ardından tekrar eve geldiği belirtildi. Polis, yemeklerden numune alarak Hıfzıssıhha'ya gönderdi.

MARKETTEN ALDIKLARI TAVUK VE MANTARLI YEMEĞİ YEDİLER

İddialara göre; Cumartesi günü ünlü bir süpermarket zincirinden tavuk ve mantar alan Dr. Şahin Ali Yerlikhan (71) ve eşi Hülya Yerlikhan (58), bu malzemelerle hazırladığı yemeği yedi. Çift bir süre sonra rahatsızlanınca durumu Kartal Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan gelinlerine bildirdi. Hastaneye kaldırılan çifte gıda zehirlenmesi şüphesiyle serum verildi. Şahin Ali Yerlikhan ve eşi, tekrar evlerine döndü.

İNCELENMEK ÜZERE YEMEKLERİN NUMUNESİNİ ALINDI

Mantar ve tavuk zehirlenmesi iddiaları üzerine olay yerine gelen cumhuriyet savcısı soruşturma başlattı. Evde inceleme yapan polis de söz konusu yemeklerden İstanbul Hıfzıssıhha Enstitüsü'nde incelenmek üzere numune aldı.

"AKŞAM BİR MARKETTEN ALDIKLARI TAVUK VE MANTARDAN YEDİKTEN SONRA FENALAŞMIŞLAR"

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan apartman görevlisi, Şahin Ali Yerlikhan'ın kayınbiraderinin sabah saatlerinde eve geldiğini söyledi. Kapının çilingir yardımıyla açıldığını belirten görevli, "Birlikte içeriye girdik ve Ali Şahin Yerlikhan'ın mutfakta yerde ölü olarak yattığını, eşinin ise kaskatı kesilmiş halde bilinci kapalı olarak bulduk. Akşam bir marketten aldıkları tavuk ve mantardan yedikten sonra fenalaşmışlar. Gelinleri de çalıştığı hastaneye götürerek serum verdikten sonra tekrar evlerine getirmiş. Sabah da bu olay yaşandı." diye konuştu.

OĞLUNA ACI HABER GİTTİ

Şahin Ali Yerlikhan'ın kalp cerrahı olan ve ABD'de bulunan oğluna da acı haber ulaştı. Kalp hastalığı da bulunan Yerlikhan'ın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin tespit edilebilmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder