3 Şubat 2015 Salı

Tokatlılardan Özür Diledi


Tokat yöresine ait ‘Hey Onbeşli’ şarkısına yaptığı klip nedeniyle eleştirilen sanatçı Ömür Gedik, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen Tokatlılar Gecesinde özür dileyerek, " Klibi tamamen kaldırdık. Bundan sonra sizin elçinizim” dedi.

Pendik Belediyesinin bu yıl başlatmış olduğu ‘Hemşehri Dernekleri Programları’, “Tokatlılar Gecesi” ile devam etti. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliliğe  dernek yöneticilerinin yanı sıra AK Parti milletvekilleri Osman Boyraz, Harun Karaca ve Gürsoy Erol ile sanatçılar Yaşar Alptekin, Ömür Gedik ile Best FM’den Tufan Yakar’da katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Çanakkale’de çarpışan Tokatlıların mini belgeseli ile devam etti. Salonu hınca hınç dolduran  Tokatlılar kendi yörelerine ait türkü ve gösterilerle memleket özlemini gidermiş oldular. Pendik Tokatlılar Derneği Başkanı Fevzi Zeybek, geceye katkılarından dolayı Pendik Belediyesine teşekkür ederek, Belediye Başkan Vekili Ramazan Öztürk’e  yerel motifler taşıyan hediye sundu.

Ömür Gedik klibi için özür diledi

Sanatçı Ömür Gedik programın başında kürsüye çıkarak ‘Hey onbeşli’ adlı klibindeki tepki geçen görüntüler için tüm Tokatlılardan özür diledi. Bu türkünün Tokatlılar için derinliğini bilmediğini ifade eden Gedik, “Klibi tamamen kaldırdık. Tokatlılardan özür dilerim. Bundan sonra sizin elçinizim” dedi. Özrü kabul eden Tokatlılar da bu konudaki hassasiyetlerini anlayışla karşıladığı için Ömür Gedik’e teşekkür etti. Öte yandan geceye sanatçı Yaşar Alptekin ve Tokatlı  olan BEST FM’den Tufan Yakar  da katıldı. Yakar“Bu coşku ve heyecan olduğu sürece Tokatlıların sırtı yere gelmez” diyerek  duygularını dile getirdi.  

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder