27 Mart 2015 Cuma

Dünyanın Müziğini Pendik'e Taşıdılar


İstanbul 12’ orkestrası düzenlediği konserle dünyanın müziğini Pendik’e getirdi. İngilizceden Arnavutça’ya, Türkçeden  İtalyanca ve Farsçaya kadar farklı dillerde eserler seslendiren orkestra, sahne enerjileriyle de unutulmaz bir gece yaşattı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi bu defa ‘İstanbul 12’ orkestrasını ağırladı. 15 kişiden oluşan orkestra, kendi bestelerinin yanı sıra Latin müziğinden Türk Musikisi’ne geniş bir yelpazede eserleri seslendirerek iki saat süren renkli bir konser verdi.   İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Boşnakça, Arnavutça, Farsça, Arapça ve Türkçenin aralarında bulunduğu birçok dilde eserler seslendiren orkestra, bir an olsun düşmeyen temposuyla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Grup, 18 Mart Çanakkale Haftası’na da  ‘Çanakkale içinde vurdular beni’  adlı Türküyle konserlerinde yer verdi.

Konser sonunda kendilerini uzun süre alkışlayan Pendiklilere ilgilerinden dolayı teşekkür eden İstanbul 12 orkestrasına Pendik Belediyesi Kültür Müdürü Nuri Sincanlı tarafından çiçek takdim edildi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder