26 Mart 2015 Perşembe

Federasyon Yönetimine Pendik’ten Üye


Engelli çocukları ve gençleri spora yönlendirmek, spor yolu ile onlara güven  aşılamak, toplumla kaynaşmalarını sağlamak amacıyla pek çok projeye imza atan Pendik Belediyesi, bu konudaki çalışmalarıyla başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Pendik Belediyesinin Spor Genel Koordinatörü ve Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Başkanı Av. Oğuz Çerik, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilerek bu konudaki önemli bir organizasyon içinde görev aldı.

Bünyesinde bulunan Engelli Koordinasyon Merkezi ile ilçede yaşayan engelli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen Pendik Belediyesi, Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü ile de çok sayıda engelli sporcuyu destekleyerek önemli başarılara ulaşmasının önünü açıyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleştirilen Özel Olimpiyat Oyunları ile zihinsel engelli öğrencilere çeşitli spor branşlarında yarışma keyfi yaşatıldı. Ayrıca Engelsiz Spor Çalıştayı düzenlenerek,  ilçede spor olanaklarının  dezavantajlı kesimler için nasıl daha aktif hale getirilebileceği tartışıldı. Aktifim Toplum İçindeyim: Fiziksel Aktivite Merkezi’ni hayata geçiren Pendik Belediyesi, pek çok engelli çocuğa ve ailesine eğitim vermeye devam ediyor.  Pendik Belediyesi tarafından desteklenen Ampute Futbol Takımı ve Tekerlekli Basketbol Kulübü, çeşitli başarılara imza atmaya devam ediyor.

Son olarak, Pendik Belediyesinin Spor Genel Koordinatörü ve Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Başkanı Av. Oğuz Çerik, Ankara'da yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 1. Olağanüstü Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder