25 Nisan 2015 Cumartesi

AK Parti'li Milletvekili Adayları, İş Adamları ile Pendik'te Bir Araya Geldi


AK Parti 1. bölge milletvekili adayları, iş adamlarıyla yemekte bir araya geldi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, CHP'nin seçim beyannamesini eleştirerek, "Bir siyasi partinin beyannamesi, milletle alay edilme vesikası olamaz" dedi.

AK Parti milletvekili adayları sanayici ve iş adamları ile Pendik Green Park Hotel'de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe, AK Parti Milletvekili adayları, Erol Kaya, Hulisi Şentürk, Hüseyin Yayman, Hasan Sert, Ayşe Kartal ve Alim Erdemir'in yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Temurci, CHP'nin seçim beyannamesini eleştirerek, "CHP'nin beyannamesini hepiniz gördünüz veya duydunuz. Biz tabi siyaset yapıyoruz ve bu beyannameyi inceledik. Bir siyasi partinin beyannamesi milletle alay edilme vesikası olamaz. Bir düşünürümüzün söylediği çok güzel bir söz var. Derki, 'Bu ülkede meşrutiyeti ilan ettik. Cumhuriyeti ilan ettik. Rica ediyorum bir de ciddiyet ilan edelim' Evet biz ciddiyet istiyoruz. ve ciddiyet isterken de şunu söylüyoruz. Bizler AK Partililer olarak bu milletin, yere bakan ve hiçbir zaman sorunlarını çözememiş bu milletin sorunlarını çözdüğümüzü düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Programa katılan milletvekili adayları sahneye gelerek kısa birer selamlama konuşması yaptı. Milletvekili adayı Hasan Sert, ülkelerin kalkınmalarının üretimle olabileceğine dikkat çekerek, "Dolayısı ile bunun olabilmesi içinde Türkiye'de iş adamlarının güven duyacağı, sırtını dayayacağı etken siyasi istikrardır. Eğer ülkede siyasi istikrar olmaz ise, siyasi bir başarı olmaz ise, huzur olmaz ise, iş adamının güvencesi yok demektir. ve o ülke hep geriye gidecek demektir. Ülkeyi kalkındıracak motor güç ekonomidir. Ekonominin de motor gücü siyasettir" şeklinde konuştu.

Milletvekili adayı Erol Kaya ise, şu ana kadar yapılan hizmetlerden bahsederek, "Şimdi havaalanı yapılıyor. Nükleer santraller yapılıyor. Köprüler yapılıyor. İzmir otoyolu yapılıyor. Bu istikrardır. Bu güvendir. Bu huzurdur. Bunu bozduğunuz anda hiç kimse burada yatırımcı olmaz. Çözüm süreci bu anlamda bunun için önemli. Biz çözüm sürecinde 3 yıldır artık tabutlar gelmiyor diye huzur içerisinde oturuyoruz" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder