23 Nisan 2015 Perşembe

Cilt Pullanması Tedavisi

Cilt Pullanması Tedavisi

Cilt pullanması tedavisi kuru cilttlerde sık rastlanan hastalıklarından birisidir. Az su içilmesinden dolayı kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Cilt pullanması hakkında daha detaylı bilgi için cilt bakımı kelimesine tıklayınız.

Cilt pullan masının nedenleri nelerdir. En büyük nedeni cildin susuz kalmasıdır. Bu durumu önlemek için bol su içmeyi alışkanlık termal kaplıca otelleri hale getirmeniz lazımdır. Cildin nem ihtiyacının karşılanmaması cildiniz pullanma neden olmaktadır. Bunun için sabahları yüzünüzü yıkadığınızda yoğun bir nemlendirici bir cilt kremini masaj yapar gibi sürmenizi tavsiye ederiz. Cilt pullanması tedavisi nasıl yapılır. Günde en az 2 litreye yakın su içmeye özen gösterin. Krem seçimi kuru bir cilde sahipseniz seçeceğiniz nemlendiric kremde cilt yapınıza uygun olmalı bunun yanında ucuz ürünler yerine bilinen kaliteli markaların tatil otelleri doğal içerikli nemlendirici kremlerini tercih etmelidir. Cilt pullanması için cildinize masaj yapınız.

Krem ve cilt süngeri kullanarak cildinize masaj yapın. Doğal içerikli tercih edeceğimiz bir kremi elinize sıkın ve avuç içlerin de kremi ısıtın daha sonra sünger yardımı ile cildinize sürünüz. Bu formülü üniversitede okurken bir bayan hocam dan öğrenmiştim ve öğrenci pansiyonları bir çok kız arkadaşımla bu cilt pullanma maskesini yapmıştım. Şimdi sizlere paylaşayım dedim umarım işinize yaramıştır.