25 Nisan 2015 Cumartesi

DSP'nin Pendikli Adayı: Murtaza SASA


DSP’nin 1. Bölge milletvekili adayları arasında Pendik’ten de Murtaza Sasa yer alıyor

1963 Mardin doğumlu, evli ve 1 çocuk babası olan Sasa, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi mezunu. Halen Batı Mahallesi’nde ikamet eden Sasa, özel bir şirkette satış sorumlusu olarak görev yapıyor.

Milletvekili adaylığı ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Murtaza Sasa; “Ülkenin mevcut gidişatı endişe verici. Cumhuriyetin tüm değerlerinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yıpratıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Eğitim sistemi, adalet mekanizması,  işçinin, memurun, emeklinin durumu içler acısı. İçte ve dışta huzur ve barış ortamı yok. Böyle bir durumda her vatanseverin taşın altına elini sokması ve sorumluluk alması gerekir. Ben de böyle bir sorumluluk duygusu ile aday oldum” dedi.

Sasa, DSP’nin geçmişte iktidar olmuş köklü bir parti olduğuna değinerek, “Önümüzdeki süreç Türk halkının AKP iktidarına son vereceği bir süreç olacaktır. Bu noktada DSP kendisini ispatlamış ve halkın güvenle destek vereceği bir parti olarak tekrar ön plana çıkacaktır. Ülkenin geleceğinde DSP aktif rol oynayacak bir potansiyele sahiptir” şeklinde konuştu.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder