20 Nisan 2015 Pazartesi

Güreş Ve Atletizmde Madalya Yağmuru


Pendik Belediye Spor Kulübü, güreş ve atletizm dalında katıldığı  tüm müsabakalarda madalyaları topladı. Güreşte 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan belediye spor kulübü, atletizm kros yarışlarında ise üç kategoride takım halinde 1. oldu.

Pendik Belediye Spor Kulübü çatısı altında güreş ve atletizm branşlarında mücadele eden sporcular ilçeyi madalya yağmuruna tuttu.  Kütahya ve Tekirdağ’da yapılan güreş müsabakalarında Belediye Spor Kulübü, toplamda 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. Kütahya’da yapılan Okullararası Gençler Gruplar Güreş Müsabakalarında Yunus Aruz 50 kiloda birinci olurken; Tekirdağ’da gerçekleştirilen Okullararası Yıldızlar Güreş Grup Müsabakasında ise 59 kiloda kulübün iki sporcusu 1. Ve 2. olmayı başardı.  Ömer Ağtaş,  altın madalyayı kazanırken,  Mustafa Eren Okumuş da gümüş madalya aldı.  Yine 42 kiloda Ahmet Enes Toker gümüş; Muhammet Başaraslan ise bronz madalya kazanan sporcular oldu. Öte yandan Gençler kategorisinde altın madalya kazanan Yunus Aruz, kış aylarında yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Atletizm takımı başarıya doymuyor

Pendik Belediye Spor Kulübü atletizmde katıldığı çeşitli şampiyonalarda takım olarak birincilikleri kimseye bırakmadı.  Çanakkale’de düzenlenen Kulüplerarası Kros Yarışlarında küçük kızlar, küçük erkekler ve yıldız erkekler kategorilerinde takım halinde 1.  olan belediye spor kulübü,  ferdi olarak da küçükler  kategorisinde Zehra Erhan ile  3., Hüseyin Polat ile de 2. Lik  elde etti..  Bursa Kulüplerarası Kros Yarışları’nda ise yıldız erkekler kategorisinde takım halinde birinci olan Belediye Spor Kulübü, küçük kızlar ve küçük erkekler kategorilerinde takım halinde ikinci olmayı başardı.  Kulüp, Mersin’de düzenlenen atmalar liginde 18 takım arasından 4. olmayı başararak Bursa’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

İki tekvandocumuz milli takımda

Madalya başarılarının yanı sıra bir ulusal başarı da tekvandodan geldi. Pendik Belediye Spor Kulübü adına dövüşen iki sporcumuz Tekvando Milli Takımına seçildi. Gençler Kategorisinde mücadele eden Aydanur Mazi ve Okan Yavuz,  Antalya’da yapılan tekvando milli takım kampına katılarak önemli bir başarı sağladılar. İki sporcu da hedeflerinin uluslararası şampiyonalarda ülkeye madalya getirmek olduğunu ifade ederek, kampta tecrübe kazandıklarını belirttiler.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder