23 Nisan 2015 Perşembe

Kutlu Doğum Coşkusu


Pendik Belediyesi ve İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle  Kurna Köyü'nde  Kuran ziyafeti ve Mehteran konseri programı düzenledi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte 'Daha iyi bir dünya için sevgi, saygı, merhamet' mesajı verildi.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında  Pendik Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile çeşitli programlar düzenleniyor. Bunlardan biri de  Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İlçe Müftüsü Ziya Ersin, Belediye Başkan Yardımcıları Sami Divleli ve Atilla İpek'in de katılımıyla Kurna Köyü'nde gerçekleşti. Gönülleri mest eden Kutlu Doğum programı Kuran tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye gelen Müftü Ziya Ersin, Yüce Peygamberimizin güneşi ve ışığı olmadan dünyanın bu hüzünlerden ve gözyaşından kurtulamayacağını belirtti. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise, Kutlu Doğum Haftası ve güzel kutlu doğum etkinliklerinin, ümmeti olmakla müşerref olduğumuz Peygamberimizi hayatımızın merkezine koymaya vesile olduğunu belirtti.

Konuşmalar ardından Ömer Çam Anadolu İHL Mehteran Ekibi tarafından ilahi ve marşlar seslendirildi. Kadını, çocuğu, gençli yaşlısı çok sayıda katılımcının Kurna Köyü meydanını doldurduğu etkinlikte  katılımcılara günün anlamını simgeleyen güller dağıtıldı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder