8 Nisan 2015 Çarşamba

Pendik'te Ders Stresine Mizah Molası


Fatih Anadolu Lisesi’nde gösteri yapan komedyen Recep Demirkaynak yine güldürürken düşündürdü. Gençleri batı hayranlığı konusunda uyaran Demirkaynak; “Boylu pozlu karizma gençler sohbet için yanıma geliyor. Tüm o karizmaları yarı İngilizce yarı Türkçe konuşmalarıyla bitiyor. En önemlisi de komik duruma düşüyorlar” dedi.

Esprili sohbetleriyle özellikle gençlerin sevgisini kazanan Recep Demirkaynak bu kez Fatih Anadolu Lisesi’nde gösteri yaptı. Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen  gösteride bir saat boyunca performansını gösteren Recep Demirkaynak, esprileri ve komik anılarıyla milli ve manevi duyguları güçlendiren mesajlar vermeyi  ihmal etmedi. Gençlerdeki batı hayranlığını  eleştiren Demirkaynak, yarı İngilizce yarı Türkçe konuşma tarzının kişileri nasıl komik duruma düşürdüğünü kendi yaşadığı anılarıyla anlattı. Demirkaynak; “Yanıma boylu poslu karizma bir genç geliyor. Görünüşü etkileyici; ancak kelimeleri İngilizce söyler gibi konuştuğunda tüm o karizma gidiyor. En önemlisi komik duruma düşüyor” diyerek gençlere ‘kendiniz’ olun mesajını verdi. Avrupa ülkelerinde insanlığın çoktan bittiğini belirten Demirkaynak, “Bizdeki insanlık hiçbir yer de yok. Bizim ihtiyacımı olan sadece batının disiplini. Biz çalışarak disiplinli olabiliriz; ancak onlar çalışarak insanlığı kazanamazlar” şeklinde konuştu.

Öğrenciler ders stresinden arınıyor

Pendik Belediyesinin öğrencileri ders stresinden bir nebze olsun uzaklaştırmak amacıyla düzenlediği gösteriler,  program dahilinde kentteki diğer okullarda da  devam edecek. Bu kapsamda komedyen Recep Demirkaynak’ın bu ay yer alacağı etkinliğin bir sonraki adresi 15 Nisan günü   Nuh Kuşçulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (09:00) ve Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi (11:00)  olacak.

İşte esprilerden bir kaçı...

* Türkiye’nin en çok ‘standup’ yapan kişisiyim. Bunu ciddi söylüyorum. Çünkü çok az para veriyorlar, bu yüzden çok tercih ediliyorum. Gittiğim bazı yerlerde sadece erzak verip teşekkür ediyorlar.

* Genelde sahneye girerken beni alkışlamıyorlar. Siz de aynı şeyi yaptınız. Çünkü bilinçli insanlarsınız. Önce ‘malı’ görelim diyorsunuz. Böyle bilinçli seyircim olduğu için şanslıyım.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder