16 Nisan 2015 Perşembe

Yıkım Ruhsatları Artık Zabıta'dan


Pendik'te Yıkım Ruhsatları ile Yıkıntı ve Hafriyat Kabul Belgeleri artık Zabıta Müdürlüğü tarafından verilmeye başlandı. Müdürlük bünyesindeki Çevre Denetim Ekibi, son iki aylık dönemde 70 yıkım ruhsatı, 115 de yıkıntı hafriyat kabul belgesi düzenledi.

Belediye sınırları dahilinde yer alan bir binanın yıkılması için ilçe belediyelerden yıkım ruhsatının alınmış olması gerekiyor.  Pendik’te  yıkım ruhsatı daha önce İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından veriliyordu.  2015 Şubat ayından itibaren Yıkım Ruhsatları ile Yıkıntı ve Hafriyat Kabul Belgeleri , Zabıta Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çevre Denetim Ekibi tarafından düzenlenmeye başlandı. İki aylık dönemde vatandaşlara 70 Yıkım Ruhsatı ve 115 Yıkıntı Hafriyat Kabul Belgesi verildi.

3194 Sayılı İmar Kanunu Hükümleri gereği şantiye alanı ve çevresinde can ve mal güvenliğinin sağlanması, çevre kirliliğinin engellenmesi için şantiye alanının 2 metre yüksekliğinde saç veya plywood gibi malzemeyle kapatılması zorunluluğu bulunuyor.  Hafriyat taşınması işinin ruhsatlandırılması  sayesinde de  çevreyi korumak için  kimlerin, nasıl hafriyat taşıdığının takibi sağlanıyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder