1 Mayıs 2015 Cuma

900 Kursiyerde Yıl Sonu Heyecanı


Kültürel zenginliklerin yaşatılması, her yaştan insanın üretebilmesi ve kendisini geliştirebilmesi için Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen sanat kursları, 4 Mayıs’ta başlayacak yıl sonu sergi ve konser programlarıyla eğitim sezonunu kapatmaya hazırlanıyor.

Her geçen yıl daha da zenginleşen kurs programıyla  el sanatları ve müzik alanında eğitim veren Pendik Belediyesi,  kentin kültür ve sanat hayatına katkılarını devam ettiriyor. Her biri alanında usta sanatçılar tarafından yetiştirilen kursiyerler,  geliştirdikleri beceri ve yeteneklerini Mayıs ayı boyunca sergi ve konserlerle paylaşma imkanı bulacak.  Bu yıl yeni eklenenlerle birlikte 35 ayrı kursun verildiği sanat eğitimlerine yıl boyunca devam eden 900’e yakın kursiyer, sertifikalarını alarak mezun olacak. El sanatları ve müzik kursları için yeni sezon kayıtları  1 Ağustos 2015 tarihi itibariyle www.pendik.bel.tr adresinden alınacak. Ekim ayında başlayacak kurslar, Haziran ayında sone erecek.

Başkan Şahin:”Tüm Pendiklileri bekliyoruz”

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm Pendiklileri sanat kurslarının yıl sonu etkinliklerine davet ederek, “Hilkatindeki güzellikleri maddede ince ince işleyerek ona mana kazandıran ve Pendik’e değer katan tüm sanat ustalarına teşekkür ediyor, onların verdiği eğitimlerle yetişen Pendik Belediyesi Kursiyerlerimizin eserlerini ve gösterilerini paylaşmaktan büyük memnuniyet  duyuyoruz” dedi.  Öğrenmenin yaşının olmadığını belirten Başkan Şahin, gelecek dönem için sanat kurslarına katılıma çağırdı.

El emeği göz nuru ürünler sergilenecek

El Sanatları kurslarının sergileri, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde her hafta farklı alanlarda  olmak üzere bir ay boyunca meraklılarıyla buluşacak. Sergi takvimi şöyle:

4-9 MAYIS     :  Ebru, hat, minyatür, tezhip, çini, sedef kakma

11-16 MAYIS : Görsel sanatlar (Fotoğrafçılık, resim)

18-23 MAYIS : Osmanlı süsleme sanatı, taş işlemeciliği, cam füzyon, cam işleme, cam üfleme , filografi

25-30 MAYIS : İpek halı dokuma, keçecilik, Boşnak kilim dokuma, tel kırma, Rize bezi dokuma

Dans, koro ve enstrüman öğrencileri sahnede

Pendik Belediyesinin düzenlediği bale, halk oyunları, mehter, gençlik korosu, piyano, şan, bağlama, kemençe, ney, gitar, keman ve semazen kurslarına katılanlar da yıl sonu gösterilerini Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergileyecek. Konser programı ise şöyle:

24 Mayıs Pazar: PEFHEM Çocuk Bale-Halk Oyunları

25 Mayıs Pazartesi: Ömer Çam Anadolu İ.H.L. Mehteran Ekibi

26 Mayıs Salı: Çocuk ve Gençlik Korosu

27 Mayıs Çarşamba: Şan ve Piyano Konseri

28 Mayıs Perşembe: Bağlama, Kemençe ve T.H.M. Korosu

29 Mayıs Cuma: Ney Dnletisi

30 Mayıs Cumartesi: Nevniyaz Sema Gösterisi,

30 Mayıs Cumartesi: Gitar ve Keman Gösterisi

31 Mayıs Pazar: Piyano Çocuk Konseri

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder