2 Mayıs 2015 Cumartesi

Pendik Lise Sahasında Çadırlı Protesto


Pendik Lisesi’nin önündeki futbol sahası olarak biline arazi 49 milyon TL karşılığı Bayraktar Grup’a satıldı. Bu satışa karşı çıkan CHP İlçe yönetimi, saha içinde çadır kurarak, bir protesto eylemi gerçekleştirdi

49 MİLYON TL’YE SATILDI
Pendik Lisesi’nin önündeki, uzun yıllar futbol sahası olarak işlev gören arazi, Pendik belediyesi tarafından, 21 Nisan tarihinde gerçekleştirilen ilahe ile 49 milyon TL’ye özel bir şirkete satıldı.

RECİDANCE – OTEL – AVM
Kamu arazisi olmaktan çıkarılıp, Turizm Ticaret ve Konut Alanı olarak satışa çıkarılan 7.118 metrekarelik arazi için 15 kat imar ve 2.5 emsalin verildiği, 22 bin metrekare inşaat alanına sahip bu arazide recidance – otel – AVM inşa edileceği belirtilmekte.

ÇADIRLI PROTESTO
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü bu arazinin satışına karşı çıkarak, geçtiğimiz Cumartesi günü saha içinde çadır kurmak sureti ile bir protesto eylemi gerçekleştirdi.
Protesto eylemine; CHP İlçe Başkanı Kemal Ercan, yönetim kurulu üyeleri, CHP meclis üyeleri ve bazı partililer katıldılar. Eyleme CHP Genel Sekreteri ve 1. Bölge Milletvekili Adayı Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal da çadır kuranları ziyaret ederek destek verdiler.

BALYALI: ORTAK DEĞERLERİMİZ YOK EDİLİYOR
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı; “Futbol sahasının kaç paraya – çok paraya satılmış olması önemli değil. Biz bu satışı doğru bulmuyoruz. Pendik’in malı – sembolü olmuş ortak alanları bir bir yok ediliyor” dedi.

KÖSEOĞLU: BUNLAR KIZILAY KAMPINI DA SATARLAR
Pendik ilçesinin ilk belediye başkanı olan Burhan Köseoğlu da protestoya katılanların arasında yer aldı. Köseoğlu yaptığı açıklamada; “Pendik Lisesi futbol sahası bir semboldür. Bu sahanın tribünlerini benim dönemimde bizzat yaptırdım.
Söz konusu satış yandaşlara, büyük sermaye sahiplerine menfaat sağlamaktan başka bir iş değildir. Bunlar yakında Kızılay Kampını da satarlar. Mesele sadece CHP’nin değil herkesin meselesidir” şeklinde konuştu.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder