18 Haziran 2015 Perşembe

Pendik'te 2014-2015 Öğretim Yılı Sona Erdi


Pendik’te 5 bin 600 öğretmenin eğitiminde 120 bini aşkın öğrenci  karne alarak yaz tatiline girdi. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nın sona ermesi dolayısıyla düzenlenen tören ise TEOG sınavında Pendik birincisi olan Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu’nda  gerçekleşti.

Ülke genelinde olduğu gibi Pendik’te de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler için 3 ay sürecek yaz tatili başladı. Bu nedenle Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu’nda  düzenlenen törene  Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Otluoğlu ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Törende konuşan Milli Eğitim Müdür Coşkun Otluoğlu, bu yıl Pendik ilçesi olarak oldukça verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirildiğini belirterek tüm karne alan öğrencilere başarılar diledi.

Belediye eğitim-öğretime tam destek verdi

Belediye Başkan Yardımcısı İpek de konuşmasına  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in selamını öğretmen, öğrenci ve velilere ileterek başladı. İpek, belediye olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilçedeki eğitim ve öğretimin daha kaliteli olması adına tam destek verildiğini belirtti.

Kaymakam Tunç, TEOG birinciliğini tebrik etti

Kaymakam Osman Tunç ise, tüm ilçedeki öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başladığı konuşmasında, TEOG 'Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavında Pendik birincisi olan Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu’nu tebrik etti. Kayamakam Tunç, “Necip Fazıl Kısakürek gibi büyük bir şairin ismini taşıyan okula TEOG birincisi olmak oldukça yakıştı. Bu başarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder