24 Haziran 2015 Çarşamba

Pendik'te Evlerde Elektrik Tasarrufu Yarışması


'Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması: Pendik Örneği' Projesi kapsamında 'Evlerde Elektrik Tasarrufu Yarışması' düzenlendi.  Başvuruların başladığı yarışmada tasarruf yapan ev hanımlarını çeşitli  ödüller bekliyor.

Konutlarda tüketilen enerji ve özellikle elektrik tüketiminin azaltılması, bunun yanı sıra yeşil enerji bilincinin verilmesi amacıyla Pendik'te ev kadınları ve öğrencilere  çeşitli eğitimler verildi. Pendik Belediyesi, Pendik Kaymakamlığı, Bahçeşehir Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi işbirliğinde yürütülen  proje kapsamında sıra evlerde son  üç ayda ne kadar tasarruf yapıldığını görmeye geldi.

Pendik Belediyesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Tasarruflu ev yarışmasında" büyük ödül olan 3 adet No-Frost Buzdolabından birine sahip olabilmek için; 2014 ve 2015 yılı Nisan, Mayıs, Haziran aylarına ait elektrik faturalarının 01.08.2015 tarihine kadar Pendik Belediyesi Ana binasında yer alan Temiz Enerji Masasına getirilmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi ve dilekçe örneklerine www.tasarruflupendik.org ve Temiz Enerji Masasından (444 81 80/2122) ulaşmak mümkün. Ayrıca faturalarını getiren ilk 400 kişiye de çanta veya cüzdan hediye edilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder