18 Haziran 2015 Perşembe

Pendikte Ramazan’da Gönüllere De Ziyafet Var


Esenyalı,  Velibaba, Kurtköy ve Fevzi Çakmak mahallelerinde oluşturulan dört sabit iftar alanı ile Ramazan coşkusunu yaşamak isteyen, iftarlık yemek hazırlayamayan veya yalnızlık çeken binlerce insanı buluşturmayı hedefleyen Pendik Belediyesi, ayrıca manevi ortama lezzet katacak tasavvuf müziği konserleri de hazırladı.

İslam alemi için önemli bir yere sahip olan  bereket, huzur ve kardeşlik ayı Ramazan için hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Pendik Belediyesi, oruç tutulmamaya başlayan ilk günden itibaren iftar sofralarıyla vatandaşları buluşturmaya başlıyor. Ramazan ayı boyunca Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Şevket Sabancı Lisesi bahçesi, Esenyalı Mahallesi’nde Abdullah Acar İlköğretim Okulu bahçesi, Kurtköy Spor Kompleksi yanında  ve Velibaba Mahallesi  Türbeli Camii’nde vatandaşların buluşup birlikte iftar edeceği sabit iftar alanları oluşturuldu. Ramazan coşkusunu yaşayamayan, iftarlık yemeği hazırlayamayan, yalnızlık çeken binlerce insan bu sofralarda  bir araya gelerek bereketi, dayanışmayı ve paylaşmanın huzurunu yaşayacak.

Teravih namazı sonrası konser

Ramazan’da manevi ortama lezzet katacak  ilahi ve dinletiler de  Dumankaya Camii’inde teravih namazı sonrası gerçekleşecek.  Ramazan’ın 2. günü olan 19 Haziran’da Mehmet Kemiksiz, 20 Haziran’da Fatih Koca, 25 Haziran’da Sami Savni Özer 26 Haziran’da Mustafa Cihat, 27 Haziran’da Tuncay Kemertaş, 3 Temmuz’da Aykut Kuşkaya, 4 Temmuz’da İbrahim Sadri, 10 Temmuz’da Erkan Mutlu’nun katılımıyla  teravih sonrası programları düzenlenecek. 13 Temmuz’da Kadir Gecesi programında  ise Fatih Çıtlak Hoca sunumuyla Sufi Devran Konseri gerçekleşecek.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder