11 Ağustos 2015 Salı

3 Yaşında Sporla Tanışacaklar


Pendik Belediyesi, düzenlediği cimnastik kursu ile ilçede spora başlama yaşını 3’e indiriyor. Velibaba Mahallesi Akşemseddin Kültür Merkezi’nde açılacak kurs ile 3-6 yaş arası kız ve erkek çocuklar,  bütün sporların temelini oluşturan cimnastik eğitimi ile tanışacak.

Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Velibaba Mahallesi Akşemseddin Kültür Merkezi’nde  kadınlara yönelik fitness salonu açarak önce anneleri sporla buluşturan Pendik Belediyesi, şimdi de çocukları için cimnastik kursu başlatıyor. Kurslar,  3-6 yaş arası kız ve erkek çocuklara yönelik olacak. Dileyen anneler fitness salonunda spor yaparken, küçük çocukları da başlama yaşı en erken spor dalı olan cimnastik ile tanışacak.  Haftada üç gün eğitim verecek kursa ön kayıtlar devam ediyor. Kursun ücreti ise ayda 35 lira olarak belirlendi.

Fiziki ve ruhsal gelişim sağlıyor

Hem erkek, hem kız çocuklarına hitap eden, fiziki ve ruhsal gelişim sağlayan bu spora 3 yaşından itibaren başlanıyor. Cimnastik,  çocukların fiziki gelişimini sağlarken, aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olmalarına, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeleyebilmelerine imkan veriyor. Çocukların daha sosyal ve uyumlu bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olan bu spor, ayrıca özgüven, disiplin, zeka, güç ve esneklik kazandırıyor. Cimnastik eğitimi alan çocuklar, ileride diğer spor branşlarında da büyük başarılar elde edebiliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder