2 Ağustos 2015 Pazar

Festivale Kardeşliği Pekiştiren Ziyaret


Pendik Belediyesinin kardeş belediyesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İskele Belediyesi Uluslararası Geleneksel Halk Dansları Festivali’ne katılan  Başkan Yardımcıları Cevat Yaman ve Sami Divleli, iki şehir arasındaki dostluk ilişkisini güçlendiren bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İskele Belediyesinin  bu yıl 47’incisini düzenlediği  Uluslararası Geleneksel Halk Dansları Festivali,  coşkulu gösterilerle gerçekleşti.  Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Makedonya, Kırgızistan ve Meksika’dan ekiplerin yarıştığı  festivalde birinciliği Rusya ekibi alırken,  ikinciliği ise Türkiye halk dansları ekibi  kazandı.  3’üncülük ise Makedonya ekibinin oldu. Festivale katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, festivallerin dostluk, barış ve kardeşlik ile ülke vatandaşlarının ve kültürlerin kaynaşması bakımından büyük  önem taşıdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı ile buluştular

Pendik Belediyesi adına kardeş belediyenin festivaline katılan Belediye başkan yardımcıları Sami Divleli ve Cevat Yaman, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu tarafından ağırlandı. Başkan Sadıkoğlu’na Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in selamlarını ileten ve nazik davetten ötürü teşekkürlerini sunan Divleli ve Yaman, KKTC Cumhurbaşkanı   Mustafa Akıncı ile de  buluştu. Üç ay önce yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı olan Akıncı ile sıcak bir sohbet gerçekleştiren Yaman ve Divleli,  Pendik ilçesi hakkında bilgi verdiler.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder