18 Ağustos 2015 Salı

Pendik'te Attıklarınız Mama Olarak Geri Dönüyor


Pendik Belediyesi, ilçenin 5 ayrı noktasına yerleştirdiği akıllı geri dönüşüm üniteleri ile hem sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyor hem de geri dönüşüme katkıda bulunuyor.

Sokak hayvanlarını besleyen geri dönüşüm üniteleri ile Pendikliler artık hem atıkları geri dönüşüme kazandırıyor, hem de minik dostları mama ve suya kavuşturuyor .  Pendik Belediyesi,  akıllı geri dönüşüm ünitelerini ilk etapta   Gazipaşa Meydanı, Viaport, Kurtköy Ankara Caddesi - Lise Caddesi kavşağı, Marina-İDO Bölgesi ve Yenişehir Grup Center önü olmak üzere beş noktada hizmete sundu. Vatandaşlar tarafından yeni ünitelere atılan geri dönüşüm materyalleri, sokak hayvanlarına su ve mama olarak anında geri olarak dönüyor. Yetkililer, akıllı geri dönüşüm üniteleri ile sokak hayvanlarının beslenmesine katkıda bulunurken aynı zamanda da çevre bilincini de oluşturmayı amaçlıyor.


Şişeyi attığında mama dökülüyor

Geri dönüşüm ünitesinde sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçlarının karşılandığı iki ayrı kap ve iki ayrı hazne yer alıyor. Birinde su, diğerinde ise mama bulunuyor. Günlük hayatta en sık kullanılan atıklardan olan plastik şişelerde kalan sular, hazneye döküldüğünde sokak hayvanlarının içmeleri için tasarlanan su kabında toplanıyor. Plastik şişe gibi geri düşürülebilir materyaller diğer  hazneye atıldığında ise altta bulunan ikinci kaba mama dökülüyor. Ünite sayesinde sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyacı karşılanıyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder