31 Ağustos 2015 Pazartesi

Pendik'te Yeni Dönemde 41 Kurs Açılıyor


Her yıl yüzlerce kişiye fotoğraftan kemana, ipek halıdan cam işlemeciliğine kadar birçok alanda eğitim veren Pendik Belediyesinin 2015-16 dönemi kurs kayıtları başladı. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirdiği kurs sayısını da arttıran Pendik Belediyesi, toplam 41 dalda eğitim imkanı sunuyor.

Pendik Belediyesi,  kendi bünyesinde verdiği kursların yanında Halk Eğitim Merkezi  işbirliği ile gerçekleştirdiği kurs sayısını da 2’den 15’e yükseltti. Bu kurslar belediyenin bu yıl açtığı semt merkezlerindeki nezih ortamlarda verilecek.  Belediyenin  Sanat Kurslarını tamamlayanlar kurs katılım belgesi, Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği halinde düzenlenen kursları tamamlayanlar ise M.E.B onaylı sertifika almaya hak kazanıyor. Geçtiğimiz yıl belediyenin açtığı kurslara 3425 kişi kayıt yaptırmış, 1263 kişi başarıyla kursları tamamlamıştı.


Kayıtlar 20 Eylül’de sona erecek

Kurslara kayıtlar 20 Ağustos-20 Eylül arasında gerçekleşecek. İlgilenenler www.pendik.bel.tr adresinden kurs kayıt formunu doldurarak, online olarak kayıt yaptırabiliyor

Pendik Belediyesinin kendi bünyesinde açmış olduğu kurslar şöyle:

Ebru, Fotoğrafçılık, Hat, Güzel Sanatlara Hazırlık, Minyatür, Tezhip, Çini Atölyesi, Taş İşleme, Osmanlı Duvar Süsleme, İpek Halı, Boşnak Kilim Dokuma, Cam Füzyon, Cam İşleme, Tel Kırma, Filografi, Rize Bezi, Keçecilik, Halk Oyunları, Sema Eğitimi, Bağlama, Keman, Gitar, Piyano, Şan, Türk Sanat Müziği Korosu, Çocuk Korosu, Gençlik Korosu.

Pendik Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yeni açılan semt merkezlerinde verilecek kurslar ise şöyle:

Ahşap Boyama, İğne Oyası, Kurdele Nakışı, Dikiş, Resim, Okuma-Yazma, Diksiyon, İşaret Dili, İngilizce, Osmanlıca, Bilgisayar Kullanımı, 3-6 Yaş Çocuk gelişimi ve Meslek Edindirme, Aile Eğitimi Kurs Programları, Satranç.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder