16 Eylül 2015 Çarşamba

CHP Yalana Doymuyor


“CHP’de rüşvet çarkı"  haberiyle Akit Gazetesi’ne manşet olan partinin milletvekili, gündemi örtme telaşıyla  belediyemiz hakkında aslı astarı olmayan iddialarda bulunarak hem habercileri, hem de kamuoyunu yanıltmaya çalıştı.

CHP milletvekili Sayın Barış Yarkadaş,  Kavakpınar Mahallemizde “CHP’de rüşvet çarkı” haberlerinin manşet olduğu Akit Gazetesi’nde; http://www.yeniakit.com.tr/haber/chpde-rusvet-carki-nasil-donuyor-93552.html gündemi örtme çabası açıkça belli olan, gerçekle ilgisi bulunmayan provokatif açıklamalar yapmıştır.

Kavakpınar Mahallemizde yaklaşık bir yıl önce Türkiye’de yapılmış en büyük imar uygulamalarından birisi hayata geçirilmiş ve 190 hektar alanda toplam 11 bin malike tapuları dağıtılmıştır.

Çoğu 1989-1994 tarihleri arasındaki CHP zihniyetinin yönetimde olduğu dönemin mağduru 5000 den fazla gecekonducu hak sahibinin arsa veya daire tahsisi ile mahallesinde sorunu çözülmüştür. Tapu ve daire tahsis süreci devam etmektedir.

Kavakpınar mahallemizdeki 8 adedi tapu tahsisi bulunan toplam 95 gecekondu hak sahibinin mahallelerinde komşulukları devam ederek çözümü için de çalışmalar devam etmektedir. Sorunları çözülmeden de yerlerinden edilmeleri gibi bir durum söz konusu değildir.

Sayın Yarkadaş müsterih olsun; bu alanda CHP zihniyetinin “Dersim sürgünleri” olmayacağı,  “Buz Rezidans” yapılmayacağı gibi  “Rüşvet Çarkı”nın da malzemesi olunmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder