16 Eylül 2015 Çarşamba

Kaynarcada Hastaneye Daha Konforlu Yol


Kaynarca Semt Polikliniği’nin ulaşım akslarından biri olan  İbni Sina Caddesi’nde başlatılan çalışma ile yol ve kaldırımlar yenilenerek araç parkları ve yayalar için daha konforlu bir hale getiriliyor.  Fen İşleri Ekipleri, ilçe genelindeki yollarda asfalt serim çalışmalarına da devam ediyor.

Pendik Devlet Hastanesi’nin en önemli polikliniği olan Kaynarca Semt Polikliniği günde binlerce hastaya sağlık hizmeti veriyor. Günlük ziyaretçi yoğunluğu oldukça fazla olan hastanenin gerek yayalar,  gerekse sürücüler için ulaşımını daha kolay ve konforlu hale getirmek amacıyla İbni Sina Caddesi’nde yenileme çalışmaları başladı. Hastanenin hemen yanında bulunan caddede öncelikle bozuk olan kaldırımlar yenileniyor. Yeni kaldırımlarda taş tretuar yerine çökme, dağılma ve su birikintisinin önüne geçmek amacıyla beton kullanılıyor. Gidiş gelişli çift şerit olan yollar yeniden rehabilite edilerek asfaltlanıyor.  Ayrıca caddeye araç parklanmaları için cepler de yapıldı.

8 ayda 68 bin 87 ton asfalt serimi gerçekleşti

Geçtiğimiz yıllarda asfalt seriminde rekor rakamlara ulaşan Pendik Belediyesi, bu  yıl da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçe genelinde asfalt yama ve serim çalışmalarını yürüten Fen İşleri Ekipleri, son 8 ayda Pendik’in yollarında  37 bin 337 ton serim, 24 bin 800 ton yama, 2 bin 750 ton robotlu yama ve 3 bin 200 ton baca yükseltme olmak üzere toplam 68 bin 87 ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder