18 Eylül 2015 Cuma

Kurbanlık Alanına Ücretsiz Servis


Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kurbanlık Satış Alanı da hareketlenmeye başladı. Bu yıl da Kurnaköy Piknik Alanı’nda bulunan satış ve kesim alanına ulaşım için Pendik Belediyesi tarafından 4 ayrı noktadan ücretsiz servis imkânı sunuluyor.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmasıyla beraber Kurnaköy Piknik Alanı’nda yer alan Kurbanlık Satış ve Kesim Alanındaki hareketlenme de arttı. 150 çadırda satışa sunulan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar Pendik Belediyesi Veterinerlik Ekipleri tarafından tek tek kontrolden geçirilerek satışa uygun olanların kulağına yeşil küpe takıyor. Özellikle hafta sonları yoğunlaşan Kurbanlık Pazarında sıkı pazarlıklar yaşanıyor. Alanda büyükbaş hayvanların kilosu ortalama 16-17 TL'den satışa sunulurken küçükbaş hayvanların satış fiyatları ise 600-700 TL’den başlıyor.

Büyükbaş 250, küçükbaş 60 TL’ye kesilecek

Alanda satış hizmeti olduğu gibi kesim hizmeti de verilecek.  Alana 2 ana, 2 de konteyner olmak üzere toplam 4 büyükbaş kesim ünitesi yerleştirildi. Kaymakamlık başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından kesim fiyatları da belirlendi. Buna göre büyükbaş hayvanlar 250, küçükbaş hayvanlar ise 60 TL’den kesilecek. Parçalama isteyenler ise 220 TL daha ödeyecek.

4 noktadan ücretsiz servis var

Kurbanlık Satış ve Kesim Alanına kendi imkânlarıyla gidemeyen alıcılar için belediye tarafından 4 ayrı noktadan servisler de hizmete sokuldu. Pendik Merkez, Kaynarca, Ahmet Yesevi ve Velibaba’dan kalkan servislerle belirli saatlerde kurban alanına ulaşım sağlanabiliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder