29 Eylül 2015 Salı

Öğrencilere Anlamlı Mesaj


İlköğretim Haftası Kutlama Törenlerine katılan Belediye Başkanı Kenan Şahin,  öğrencilere anlamlı mesajlar vererek; “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Çektiğimiz sıkıntıların temelinde cehalet var. Ayakta kalmak için lider olmalı, üstün başarılar ortaya koymalısınız” dedi.

Her yıl yeni eğitim-öğretim yılının ilk haftası kutlanan “İlköğretim Haftası” için kentteki okullarda törenler düzenlendi. Belediye Başkanı Kenan Şahin’in katıldığı programlardan biri de Şeyhli Mahallesi Mahir İz İlk ve Ortaokulu’ndaki tören oldu. Kaymakam Osman Tunç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile birlikte öğrenciler ve öğretmenlere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Başkan Şahin anlamlı mesajlar verdi. Okullarda artan başarının ülkedeki katma değeri de arttırdığını belirten Başkan Şahin, Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyadaki sıkıntılara değinerek; “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Çektiğimiz sıkıntıların temelinde cehalet var. Ayakta kalmak için lider olmalı, üstün başarılar ortaya koymalısınız. Burada öğrencilerden daha fazla sorumluluk öğretmenlere düşüyor ” dedi.

Yeni başlayanlara hoş geldin çiçeği

Yaklaşık bir saat süren törende, okula yeni başlayan öğrencilere minik bir sürpriz de yapıldı. Mahir İz İlk ve Ortaokulu 4.sınıf öğrencileri 1. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin çiçeği takdim etti. Oldukça heyecanlı görünen yeni öğrenciler ablalarına teşekkür ederek öğretmenleri eşliğinde sınıflarına geçti.

126 bin öğrenci ders başı yaptı

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte Pendik’te 126 bin öğrenci ve 5650 öğretmen  ders başı yaptı. Yeni eğitim öğretim yılı, 17 Haziran 2016’da sona erecek.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder