25 Eylül 2015 Cuma

Pendik'te Uyuşturucu Operasyonu

Pendik

Emniyet ekipleri tarafından Pendik'te gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 2 adet ruhsatsız silahın yanı sıra 10 kilo uyuşturucu madde yapımında kullanılabilecek ot halde damiana çayı ve 1 kilo 200 gram bonzai ham maddesi ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucuyla mücadele kapsamında Pendik'te bir adrese yapılan operasyonda Z.A. (27), İ.Ö. (26), L.A. (25) ve A.B. (24) isimli 4 kişi yakalandı. Yakalananların adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 270 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 1 kilo 200 gram sentetik kannabinoid (bonzai) ham maddesi, 1 adet hassas terazi, 2 adet içerisinde mavi renkli madde bulaşığı bulunan plastik leğen, 1 adet saplı madde bulaşıklı çay bardağı, 10 kilo uyuşturucu madde yapımında kullanılabilecek ot halde damiana çayı, 2 adet ruhsatsız silah ve 79 adet fişek ele geçirildi.

Olayla ilgili yakalanan ve 21.09.2015 tarihinde adli makamlara sevk edilen şüphelilerden İ.Ö. ve L.A. isimli şahıslar hakkında adli kontrol hükümleri uygulanırken, Z.A. ve A.B. isimli şahıslar ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder