26 Ekim 2015 Pazartesi

400 Öğrenci Cumhuriyet İçin Yarıştı


Bu yıl ikincisi düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Puanlı Atletizm Yarışmalarına küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde  katılan 400’e yakın öğrenci  koşu, uzun atlama ve gülle atma dallarında  dereceye girmek mücadele etti.

Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Puanlı Atletizm Yarışmaları’nın bu yıl ikincisi düzenlendi. Çamlık Spor Tesisleri’nde gerçekleşen yarışmalara küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde olmak üzere 400’e yakın öğrenci katıldı. Yarışmalarda sporcular koşu, uzun atlama ve gülle atmada rakiplerini geçmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler.

Genç erkek kategorisine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Ali Yakup Cenkçiler Anadolu İmam Hatip Lisesi damga vurdu. Okul; koşu, uzun atlama ve gülle atma dallarında birinciliği yine kimseye bırakmadı. Yarışmaların ardından dereceye giren öğrencilere madalyaları takim edildi. Dereceye giren okullara ise kupaları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında verilecek.

Başarılı öğrenciler okullarına birincilik getirdi

Öğrencileri ferdi olarak koşu, uzun atlama ve gülle atmada yarışan okullardan  Cahit Zarifoğlu Ortaokulu küçük kızlarda ve yıldız erkeklerde,  Kurtköy İmam Hatip Ortaokulu küçük erkeklerde, Orhangazi Ortaokulu yıldız kızlarda,  Veli Baba Kız Meslek Lisesi genç kızlarda,  Ali Yakup Cenkçiler İmam Hatip Lisesi de genç erkeklerde  birinci oldu.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder