22 Ekim 2015 Perşembe

Ak Partili Erol Kaya: "Ak Parti Bir Reform Partisidir"


AK Parti Milletvekili adayı Erol Kaya, AK Parti'nin seçim beyannamesinde emeklilere, gençlere, kadınlara ve sanayiciye yönelik çok sayıda düzenleme yaptığını belirterek, "AK Parti bir reform partisidir" dedi.

AK Parti Milletvekili ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Erol Kaya, Pendik Kurtköy'de bulunan gıda ve temizlik fabrikasını ziyaret etti. Burada işçileri selamlayan Kaya, 7 Haziran seçimlerinden farklı olarak bu seçimde AK Parti'nin beyannamesinde emeklilere, gençlere, kadınlara ve sanayicilere yönelik önemli düzenlemeler olduğunu söyledi. Beyannamede yer alan düzenlemelerden bahseden Kaya, "Emeklilerle ilgili yeni bir düzenleme yapılarak, bin 200 lira ilave ücret verilmesi karara bağlandı. Asgari ücret bin 300 liraya çıkarılarak, Türkiye'deki tabanın yukarı çıkarılması sağlanmış olundu. Bu seçimde yine farklı olarak, özellikle gençlerimize ve kadınlarımıza dönük çok büyük düzenlemeler yaptık. Dolayısı ile bu seçimlerde işçilerimizle ilgili, kadınlarımızla ilgili, emeklilerimizle ilgili, gençlerle ilgili ve sanayicilerimizle ilgili önemli düzenlemelerimiz var. Ama biz AK Parti'yi şurada tanıdık. AK Parti bir reform partisidir. Bu ülkenin yeni ve sivil bir anayasaya ihtiyacı var. Allah bunu gerçekleştirmeyi nasip eylesin" şeklinde konuştu.

"Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu gibi özellikle Türkiye'nin netameli konularından bir tanesi, cemevlerinin hukuki sorunun aşılması ile ilgili düzenlemelerimiz olacak" diyen Kaya, "Aynı zamanda sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin en büyük projelerinden birisini, biliyorsunuz 2 gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız 3. havalimanının nakit kredisini imzaladılar. Türkiye memur maaşını ödemek için IMF kapısında bekleyen bir devlet yönetiminden bugün bir projeye 4.6 milyar euro kredi veren bir Türkiye'ye geldi. Bolu Dağı'nda 20 yılda 12 hükümet, 17 bakan eskiten eski Türkiye'den denizin altından KKTC'ye su getiren Türkiye'ye getirdik. AK Parti olarak 3. Boğaz Köprüsü'nü yapıyoruz, inşallah 2016 yılında açacağız. Marmaray'ı açtık, denizin altından Avrasya Tüneli'ni açacağız. Bu ülkeyi bu hale getiren evet AK Parti hükümetidir ama öncelikle ona destek verenlerdir" ifadesini kullandı.

İşçilere 1 Kasım seçimlerinde mutlaka sandığa gitmeleri tavsiyesinde bulunan Kaya, oylarını icraata vermelerini istedi.

Haberler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder