21 Ekim 2015 Çarşamba

Beden Eğitimi Dersleri Artık Havuzda


Pendik’te ilkokul ve ortaokul öğrencileri, okullarındaki beden eğitimi derslerinde artık yüzme öğreniyor. Sülüntepe Spor Kompleksi havuzunda öğrencilere ücretsiz yüzme kursu veren Pendik Belediyesi, okullardan ulaşımı da yine ücretsiz servislerle sağlıyor.

Pendik Belediyesi, öğrencilere yüzme kursu vererek okullardaki beden eğitimi derslerine yeni bir boyut kazandırdı. Beden eğitimi derslerinde okulun önünden belediyenin ücretsiz servisine binen öğrenciler, Sülüntepe Spor Kompleksi'ne geliyor. 30’lu gruplar halinde havuzdaki derslere katılan öğrenciler, yaklaşık 50 dakika boyunca uzman eğitmenler ve öğretmenleri eşliğinde yüzme öğreniyor.

Daha önce beden eğitimi derslerini okullarının bahçesinde işlediklerini, yeterli alan olmadığı için bu çok önemli dersten gereken verimin alınamadığını belirten beden eğitimi öğretmenleri,  Pendik Belediyesinin uygulaması sayesinde binlerce öğrencinin yüzme öğrenme imkanına kavuştuğunu söylediler. Yüzme eğitiminin çocukları çok sevindirdiğini dile getiren öğretmenler, sağladığı bu imkandan dolayı Pendik Belediyesine teşekkür ettiler.

Ücretsiz yaz okulları projesinin devamı niteliğinde olan uygulamadan ilçedeki ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören 3750 öğrenci faydalanacak.  Havuza kendi imkanlarıyla gelen 8-14 yaş aralığı çocuklar da ücretsiz yüzme kursuna katılabiliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder