28 Ekim 2015 Çarşamba

Cumhuriyet Hatırası


Pendik’in en işlek caddesi olan Gazipaşa’da 5 bin karanfilden  oluşturulan Cumhuriyet Bayramına özel pano, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşların uğrak yeri oldu.

Cumhuriyetin 92. Yılını vatandaşların fotoğraflarıyla paylaşmaları amacıyla özel bir çalışma gerçekleştiren Pendik Belediyesi, kırmızı beyaz karanfillerden Türkiye ve Bayrak panosu oluşturdu. İlçe merkezindeki trafiğe kapalı Gazipaşa Caddesi’ne yerleştirilen  platform,  dört gün boyunca önünde fotoğraf çektirmek isteyenler için kullanıma sunuldu. Ayrıca 29 Ekim Perşembe günü Pendik Belediyesinin profesyonel fotoğrafçıları da pano önünde ücretsiz fotoğraf çekimi gerçekleştirerek özel çerçevesi içinde vatandaşlara  hediye edecek.

Pano büyük ilgi gördü

Panonun önünde fotoğraf çektiren, selfie yapan çok sayıda kişi, daha sonra bunu sosyal medyadan Cumhuriyetin 92’inci yılını kutlama mesajı olarak paylaşmaya başladı. Fotoğraf çektirenler arasında Eskişehir’den trenle Pendik’e  gezmek için gelen  ve tesadüfen gördükleri panodan çok etkilendiklerini belirten Iraklı Ammar Elkureyşi ve oğlu Yaser de vardı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder