11 Ekim 2015 Pazar

Elektrik Fiyatlarını Cazip Kılmak İçin CazipEnerji.Com Adresine Bekleriz!

Elektrik Fiyatları

CazipEnerji.Com ülkemizin online platformda elektrik tedarikçisi karşılaştırma ve değiştirme özelliğiyle cazip fiyatlar sunuyor.

Elektrik tedarikçilerinin cazip tarifelerine yer veren CazipEnerji.Com tedarikçilere ait indirimli elektrik tarifelerini serbest tüketiciler ile buluşturuyor. İndirimli tarifelere ulaşabilmek için tek yapmanız gereken CazipEnerji.Com adresini ziyaret etmek ve anında bir karşılaştırma yapmak.

CazipEnerji.Com ülkemizin online platformda elektrik tedarikçisi karşılaştırma ve değiştirme ortamı olarak öne çıkmaktadır. Serbest tüketici kimliği kazanmış elektrik abonelerinin ucuz elektrik tarifelerinden yararlanmasını sağlayan CazipEnerji.Com, elektrik piyasasında lider konumda yer alan elektrik tedarikçileri ile çalışarak üst düzey müşteri memnuniyetini amaçlamaktadır.

Elektrik piyasasında yaşanan gelişmeler ve değişimlerin ilk adımı olarak 2001 yılında serbest tüketici çalışması uygulanmış, böylelikle Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından her yıl düzenlenen limitler ile tedarikçi değişikliği yaparak ucuz elektrik kullanabilecek tüketici sayısı belirlenmektedir.

Aynı zamanda 2004 yılından itibaren de Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından alınan kararla elektrik dağıtım şirketleri özelleştirilmiştir. Böylelikle perakende satış yapan tedarikçiler ile elektrik dağıtım faaliyetlerini sürdüren tedarikçiler birbirinden ayrılmıştır. Bu şekilde görevli perakende satış şirketleri oluşturulmuştur. Görevli tedarikçiler olarak adlandırdığımız bu tedarikçilerin yanı sıra özel tedarikçilerin sayısında da artış gözlenmiştir. Böylece serbest tüketiciler görevli olan tedarikçilerden veya özel tedarikçilerden istediğini seçerek tedarikçi değişikliği yapabilir ve bu şekilde de cazip indirimli elektrik kullanabilmektedirler. 2015 yılı itibariyle elektrik abonelerinin serbest tüketici olarak nitelendirilebilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından elektrik fatura tutarı 130 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen serbest tüketici limitleriyle tüketiciler tedarikçi değişikliği yaparak kolaylıkla ucuz elektrik kullanabiliyorlar.

Çok Kısa Bir İşlemle CazipEnerji.Com Adresinden Tedarikçinizi Değiştirebilirsiniz

CazipEnerji.Com web site adresinden tedarikçi değişikliği işlemi yapmayı tercih eden elektrik aboneleri, serbest tüketici olarak daha önce indirimli elektrik tarifesi kullanan veya değişiklik yapma hakkına sahip olup da henüz kullanmamış olan tüketiciler, CazipEnerji.Com adresine girerek çok kısa birkaç adım sonrasında hemen işlemlerinin başlatılmasını sağlayabilirler. İndirimli elektrik tarifesi kullanmak isteyen elektrik aboneleri öncelikle elektrik faturasında yer alan abone grubu ve sayacının yer aldığı şehri belirtmelidirler. Sonrasında ise aylık ortalama fatura tüketimi sisteme girilmelidir. Sisteme girmiş olduğu tüketimlerine özel olarak düzenlenen indirimli elektrik tarifelerine ulaşabilen serbest tüketiciler, elektrik faturası hesaplama işlemi yapmış gibi tarifelerle ilgili tüm detayları görüntüleyebilmektedirler. Diledikleri tarife seçimini gerçekleştiren tüketiciler, sonrasında başvuru işlemlerini tamamlayabiliyor ve işlemlerini başlatabiliyorlar.

Tüketici onayının alınmasıyla birlikte tedarikçi değişikliği işlemlerini başlatan CazipEnerji.Com, başvurunun en kısa sürede sonuçlanması için destek ekibiyle hizmet vermektedir. Tüm işlemlerin takibini destek ekibiyle sağlayan CazipEnerji.Com, tüketiciye de işlemleriyle ilgili bilgi akışını sağlamaktadır. Serbest tüketici başvurusunun onaya dönüşmesiyle geçişi tamamlanan tüketici yeni tedarikçisinden elektrik kullanmaya başlayabiliyor. Tüketimleri mevcut görevli dağıtım müessesesi tarafından okunan ve yeni tedarikçisi tarafından faturalandırılan serbest tüketici başka herhangi bir işlem yapmaya ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde işlemlerinin tamamlanmasının tadını çıkarıyor.

Tedarikçi değişikliği yapan serbest tüketiciler ayrıca eski görevli tedarikçi müessesesine ödemiş olduğu teminat bedelini geri alabiliyor. Sorunsuz zahmetsiz bir şekilde tamamlanan işlemlerin sonrasında indirimli elektrik kullanarak tasarruf etmeye başlayan serbest tüketiciler, CazipEnerji.Com web adresi güvencesiyle indirimli elektrik kullanmaya devam ediyor.