26 Ekim 2015 Pazartesi

Muhtarlarda Destek Veriyor


Geri dönüşüm bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi”ne muhtarlar da destek veriyor. Çamçeşme Mahallesi’nde kapı kapı dolaşarak projeyi anlatan ekiplere muhtar Meliha İnan da eşlik etti.

Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme (Çevko) işbirliği ile geçtiğimiz haziran ayında başlatılan “Pendik Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi”, kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Geri dönüşüm bilincini yaymak amacıyla ilk olarak   Kiptaş Konutları’nda başlayan bilgilendirme çalışmaları, daha da  genişletilerek mahalle bazında sürdürülüyor. Bu kapsamda ekipler, Çamçeşme Mahallesi’nde binlerce evi kapı kapı dolaşarak ellerindeki geri dönüşüm konulu broşür ve poşetleri vatandaşlara dağıtmaya başladı.

Öte yandan buradaki bilgilendirme çalışmasına Mahalle Muhtarı Meliha İnan da katılıyor. Ekiplerle birlikte apartman dairelerinin yanı sıra esnafı da dolaşan Muhtar İnan, mahalleliden geri dönüşüm konusundaki hassasiyetlerini arttırmasını talep ediyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder