28 Ekim 2015 Çarşamba

Pendik'e Hayırlı Olsun


Modern mimarisi ile dikkat çeken  Hükümet Konağı  tamamlanarak hizmet vermeye başladı. ilk olarak Kaymakamlık, Tarım İlçe Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü taşınırken,  bir ay içinde diğer birimlerin de yerleşmesiyle kamu hizmetleri tek çatı altında toplanacak.

Kamu kurumlarını tek çatı altında toplayan Hükümet Konağı, Doğu Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı. İstanbul Valiliği İSMEP (Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Artırılması Projesi) kapsamında inşa edilen Hükümet Konağı’na ilk olarak Kaymakamlık, Tarım İlçe Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü taşındı. Modern mimarisi ile dikkat çeken binanın bir bloğunda İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil ve Sosyal Hizmet Merkezi yer alacak. Yine diğer bölümlerin zemin katında Tapu Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı; 1. katta Nüfus Müdürlüğü, konferans salonu ve yemekhane; 2. katta Mal Müdürlüğü, Kadastro Şefliği ve Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ve 3. katta Göç İdaresi Müdürlüğü hizmet verecek. 4. Katta ise Kaymakamlık ve Tarım İlçe Müdürlüğü yerlerini alarak hizmet vermeye başladı.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yerinde kalıyor

Kaymakam Osman Tunç, teknik ve sistem altyapı çalışmalarının devam ettiği diğer müdürlüklerin de 1 ay içerisinde yerleşmesiyle tam kapasiteli olarak hükümet konağının hizmet vermeye başlayacağını belirtti. Kaymakam Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün halen hizmet verdiği Çamçeşme Mahallesi’ndeki yerinde kalacağını bildirdi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder