22 Ekim 2015 Perşembe

Sosyal Medya Uzmanı Olmak İster Misiniz?

Sosyal Medya Uzmanı Olmak İster Misiniz?

Son yapılan yılın en gözde meslekleri araştırmalarına bakıldığında sosyal medya uzmanlığı son zamanların en gözde mesleklerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna karşın sadece bazı vakıf üniversitelerinde sosyal medya bölümleri mevcuttur. Hal böyle olunca da bu bölümlere girebilme şansı çok az oluyor. Bu noktada sosyal medya alanında kariyer yapmak isteyenlerin imdadına İstanbul Business School yetişiyor. Çeşitli konularda eğitim veren İBS, sosyal medya uzmanlığı sertifika programı ile sosyal medya alanında eğitim almak isteyenler için en doğru tercihlerden birisidir.

İBS, eğitmen kadrosunu alnında uzman kişilerden oluşturan bir eğitim kurumudur. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı eğitmeni olan Ömer Şireli, Turkcell Dijital Pazarlama İletişimi Kıdemli Marka Müdürü olarak sektörün önde gelen isimlerinden bir tanesidir. Sertifika programlarına katılmadan önce muhakkak sertifika programının içeriği hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Aksi takdirde sizi pekte tatmin etmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. İBS Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı içeriği genel hatlarıyla aşağıdaki gibidir. Dijital Pazarlama Stratejileri, Sosyal Medya, Dijital Reklam ve Medya Satın Alma & Yönetme, E-Mail

Marketing ve Dijital Proje Yönetimi. Eğitimin son haftasında, varsayımsal olarak belirlenecek bir bütçe çerçevesinde dijital stratejik plan ve lansman planlarının geliştirilmesi üzerinde durulacak. Ayrıca sosyal medya alanında önemli yerlere sahip profesyoneller zaman zaman eğitimlere konuk eğitmen olarak dahil olacak ve kişisel iş deneyimlerini sosyal medya uzmanlığı sertifika programı katılımcıları ile paylaşacaktır.

Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı dijital programa araçlarını kullanabilmenizi, sosyal medya çalışması yapabilmenizi ve sosyal medya mecralarının bütün detaylarını öğrenebilmenizi sağlayacaktır. Tüm bu bilgiler bir ajansa ya da şirkete sosyal medya uzamanı olarak başvuruda bulunduğunuzda size artı puan sağlayacak ve sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır. Çünkü bilindiği gibi artık birçok işveren diplomalar kadar eğitim sertifikalarını da önemsiyor. Bu eğitim sertifikalarını alarak özgeçmişlere eklemek iş bulma sürecinde patronların dikkatini çekmenizi sağlayacaktır. Bu durumda kariyer hedefinize uygun bir sektörde iş bulabilmek için bir zorunluluk haline geliyor. Sosyal medya uzmanlığı sertifikası hakkında detaylı olarak bilgi alabilmek için İstanbul Business School’u ziyaret edebilirsiniz.