22 Ekim 2015 Perşembe

Tuzla Gençlik Kampı Yenileniyor


Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Karataş ilçesine bağlı Tuzla mahallesinde bulunan Tuzla Gençlik Kampı’nı daha verimli değerlendireceklerini söyledi.

Ataşbak, kente 50 kilometre uzaklıkta, deniz kenarında, 125 yatak kapasiteli Tuzla Gençlik Kampı’nın birçok branşta sporcuların konaklaması ve antrenman yapması için ideal bir tesis olduğunu belirtti. Büyük bir onarım ve bakımın ardından odaların 2, 4 ve 6 kişi olarak düzenlendiğini aktaran Ataşbak, odaların içinde buzdolabı, televizyon ve klimanın bulunduğunu, ayrıca mutfak ve yemekhanenin hizmet vereceğini ifade etti.

Adana’nın İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’nin yanı sıra Yüreğir Serinevler Kamp Eğitim Merkezi’nin bulunduğunu, zaman zaman bu tesislerde Türk ve yabancı sporcuların kamp yaptığını anlatan Ataşbak, “Adana, yüzme, atletizm ve kano ile kürekte Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) oldu. Bunun yanı sıra sürekli sporcu, kulüp ve branş sayısı artıyor. Bu bağlamda, Tuzla Gençlik Kampı’nı daha verimli değerlendireceğiz. Özellikle yaz sezonunda tesislerden başta TOHM sporcuları olmak üzere izciler, spor kulüpleri ve yaz sezonu da kurum çalışanlarının ailece yararlanmalarını sağlayacağız.” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder