5 Kasım 2015 Perşembe

Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Ödül


Sohbet Programlarında Pendiklilerle buluşan yazar Rasim Özdenören ve tarihçi Mehmet Genç, bu yılki "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülü"nü almaya hak kazandı.  Sohbet programlarının bir diğer ismi  Gazeteci Yazar Beşir Ayvazoğlu da Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan 2014 Kültür-Sanat ödülünü aldı.

2015 yılı ‘Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. Bu yıl
Edebiyat  alanında yazar  Rasim Özdenören, Sosyal Bilimler ve Tarih alanında ise tarihçi   Mehmet Genç ödül almaya hak kazandı. Pendik Belediyesinin düzenlediği  sohbet programlarında Pendiklilere edebiyat ve tarih konularında önemli bilgiler veren Özdenören ve  Genç, önümüzdeki günlerde ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alacak. Öte yandan Gazeteci Yazar Beşir Ayvazoğlu da 2014 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Sanat Ödülü'ne layık görüldü. Beşir Ayvazoğlu, Topkapı Sarayı’nda düzenlenen törende ödülünü Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan aldı.


Edebiyat ve tarih yolcuğuna davet

Pendik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün  düzenlediği programlara katılarak  konukları tarihin ve edebiyatın derinliklerine doğru götüren yazar  Rasim Özdenören, tarihçi Mehmet Genç ve gazeteci-yazar Beşir Ayvazoğlu’nun sohbetleri bu ay da devam ediyor. Rasim Özdenören “Düşünceler ve Anılar”  adlı programını 21 Kasım’da, Mehmet Genç ise Erol Özvar ile “Tarih Sohbetleri” adlı sohbetini 27 Kasım’da,  Beşir Ayvazoğlu da “Edebiyat Dünyasına Kısa Yolculuklar” programını 25 Kasım’da Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sunacak.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder