9 Kasım 2015 Pazartesi

Dünya Şampiyonası'nda İki Altın


Kickboks Dünya Şampiyonası’na Pendik’ten katılan Erkan Karaciğer ve Durmuş Karakuş, ringlerde fırtına gibi esti.  Finale yükselen her iki sporcu da rakipleri karşılarına çıkmayınca hükmen galip gelerek Dünya Şampiyonası'ndan altın madalya ile döndü.

Pendikli iki kickboks sporcusu,  İnternational Kickbox Kombat Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attı.  Erkan Karaciğer ve Durmuş Karakuş, Almanya’nın Stuttgart kentinde 47 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda rakiplerini tek tek  devirerek finale çıktı.

Rakipleri maça çıkmak istemedi

+90 kiloda dövüşen Erkan Karaciğer,  finalde İtalyan rakibiyle karşılaşmaya hak kazandı. Ancak İtalyan rakibi dövüşmek istemeyince Erkan, hükmen galip gelerek altın madalyanın sahibi oldu. Veteran kategorisi +100 kiloda ringe çıkan Durmuş Karakuş da rakipleri eleyerek finale yükseldi. Finalde İngiliz rakibi karşısına çıkmak istemeyince,  altın madalya kazanan isim Durmuş oldu.

Bu şampiyona sonunda iki sporcu da 27 Kasım’da Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandılar.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder