2 Kasım 2015 Pazartesi

İki Mahalleye Müjdeli Haber


Sülüntepe ve Fevzi Çakmak mahallelerinin beklediği imar uygulaması müjdesi  geldi.  Pendik’te kentsel dönüşümün altyapısını oluşturmak üzere  çalışmalara devam eden Pendik Belediyesi,  her iki mahallenin imar uygulamalarını tamamlayarak askıya çıkardı.

Pendik Belediyesi, Sülüntepe 3. Bölge ve Fevzi Çakmak 4. Bölge imar uygulama  çalışmalarını tamamlayarak bölgede ruhsatlı, iskanlı, nitelikli ve güvenli yapılaşmanın önünü açtı.  Sülüntepe'de bin 400, Fevzi Çakmak'ta ise bin hak sahibini kapsayan imar uygulamaları, vatandaşların talep ve itirazları için internette, muhtarlıklarda ve Pendik Belediyesinde askıya çıkarıldı.


Bölgede hisseli arazilerden imar arsalarına geçilirken, imar uygulaması sonrasında deprem riski taşıyan ruhsatsız ve iskansız yapılaşma yerine nitelikli dönüşümün gerçekleşmesi hedefleniyor. Çalışma ile Sülüntepe mahallesinin tamamına yakınında imar uygulamaları  tamamlanmış olacak. Marmara Üniversitesi Hastanesinin bölgeye gelişiyle beraber hızla değer kazanan Fevzi Çakmak Mahallesi de imar uygulaması ile dönüşüm anlamında önemli bir altyapıya kavuşacak.

Her iki  bölge, yapımı devam eden Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattının duraklarına oldukça yakın konumda yer alıyor.  İmar uygulamaları sonucunda Fevzi Çakmak ve Sülüntepe mahalleleri hem deprem riski taşıyan  binalardan kurtularak sosyal alanları, yeşil alanları, kapalı otoparkları ile huzurlu, güvenli ve refah mahallelere dönüşecek, hem de vatandaşlar yürüyerek metroya ulaşabilecek.

İmar uygulaması sürecinde tüm hak sahiplerinin uygulama paftasını incelemesi ve bu konuda talep ve itirazlarını yapması bekleniyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  vatandaşın tüm haklı ve makul taleplerinin imkanlar ölçüsünde yerine getirilmesi  konusunda ilgililere talimat verdi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder