8 Kasım 2015 Pazar

Mizah Okulu’na Büyük İlgi


Karikatür ve mizah alanında kendini geliştirmek isteyenler için büyük fırsat sunan Pendik Belediyesi, Hacamat ve Cafcaf dergilerinin işbirliğiyle mizah okulu açtı. Okulun ilk dersine Hacamat’ın tecrübeli karikatüristi Ahmet Altay ve yayın yönetmeni Faruk Günindi katıldı.

Pendik’te mizah okulu açıldı. Karikatür ve mizah alanında kendini geliştirmek isteyenler için büyük fırsat sunan Pendik Belediyesi, Hacamat ve Cafcaf dergilerinin işbirliğiyle ilk defa bir mizah okulu açtı. Ön kayıt için başvuran Pendikliler arasından mülakatla seçilen yetenekli karikatürist adayları, Hacamat’ın tecrübeli karikatüristi Ahmet Altay ile derslere başladı. Yoğum katılımın olduğu mizah okulunda toplamda 120 saat çeşitli mizahi konularda eğitimler verilecek. yediden yetmişe herkesi kapsayan okulda katılımcılar, her Cumartesi dört saat boyunca Hacamat ve Cafcaf’ın konusunda uzman karikatüristleriyle Kavakpınar Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde buluşacak.

Hacamat’ın yayın yönetmeni Günindi, yoğun katılımdan memnun kaldı

Mizah okulunun ilk dersine Hacamat’ın yayın yönetmeni Faruk Günindi de katıldı. Pendik Belediyesine gerçekleştirilen mizah okulu projesi için teşekkür eden Faruk Günindi, okula vatandaşlarca gösterilen yoğun katılımdan dolayı oldukça memnun olduklarını belirtti. Günindi, “Umarım bu okulda gerek dergimizde ve gerekse karikatür dünyamızda yer alabilecek yetenekler yetişecektir” dedi.

Mizah okulunda neler var?

Mizah okulunda iki dönemde toplam 120 saat verilecek dersler ise şöyle: Karikatür sanatına giriş, karikatür çizim teknikleri, çizgi-öykü teknikleri, mizah yazarlığı, mizah yayıncılığı, Türkiye’de güncel mizah, sosyal medyada mizah, TV ve radyoda mizah, sahnede mizah, geleneksel mizah ve mizah sineması.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder