17 Aralık 2015 Perşembe

Teknolojide Pendik'in Gurur Tablosu


TURKSAT öncülüğünde düzenlenen “ Uzay ve Teknoloji Günleri”ne katılan Pendik Belediyesi, teknoloji alanında gerçekleştirdiği ve alanında öncülük eden yenilikleri hem sunumla  hem de fuarda yer alan standıyla ziyaretçilerle paylaştı.

Haliç Kongre Merkezi’nde 11-12 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen “Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri”nde stant kurarak teknoloji alanındaki çalışmalarını tanıtan Pendik Belediyesi, son gün de bir sunum gerçekleştirdi. Pendik Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Tarık Kuru, “e-devlet”ten  “dijital imza”ya  son yıllarda belediyenin gerçekleştirdiği teknolojik atılımları sunum eşliğinde katılımcılara anlattı. Pendik Belediyesinin entegrasyon süreci sonunda e-devlet'te 22 ayrı alanda hizmet verdiğini, bu sayının daha da artacağını belirten Bilgi İşlem Müdürü Tarık Kuru, sunumunda e-imza ve dijital arşiv konularında da bilgi verdi. 1969 yılından bu yana kayıtlı 13 milyon evrakın büyük gayret gösterilerek dijital ortama aktarıldığını ifade eden Tarık Kuru, bu sürecin zaman kazandırmanın yanı sıra kağıt israfına da son verdiğini söyledi.

Öte yandan ilk günden  itibaren Pendik Belediyesi standını ziyaret eden konuklar, belediyenin bilişim alanında yaptığı yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder