1 Aralık 2015 Salı

Yaşlı Dostu Çalışmaya Ödül


Pendik Belediyesinin yürüttüğü yaşlılarla ilgili çalışma “Yaşlı Dostlu Kentler Teşvik Ödülü” kazandı. İlçede yaşayan  65 yaş üstü 35 bin kişiyle tek tek anket yaparak veri analizi gerçekleştiren Pendik Belediyesi,  Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen "Yaşlı Dostu Kentler Sempozyumu", Bursa’da başladı. Yaşlıların yaşam kalitesinin yükseltilmesi için bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasının amaçlandığı iki günlük sempozyum ve çalıştaya akademisyenler, yerel yöneticiler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bürokratlar katılıyor. Pendik Belediyesi de sempozyumda  ilçede yürütülen “Yaşlı Hizmetleri Anket Çalışması Veri Analizi” konulu sunumla yer aldı.


Pendik Belediyesine ödül getirdi

Pendik’te yaşayan  65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili gerçekleştirilen “Yaşlı Hizmetleri Anket Çalışması” , Pendik Belediyesine “Yaşlı Dostu Kentler Teşvik Ödülü” getirdi. Ödül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi tarafından Pendik Belediyesi adına Sosyal  Yardım İşleri Müdürü  Ümit Ay’a takdim edildi.

35 bin yaşlıyla tek tek görüşüldü

Yaşlıların Pendik’ten ve Pendik Belediyesinden beklentilerini, değerlendirmelerini ve  taleplerini  tespit etmek amacıyla 36 mahallede toplam 35.018 vatandaşın kapısı çalınarak  15.089 hanede hem ziyaret hem de anket yapıldı. Böylece  ilçede  yaşayan yaşlıların; sosyo-ekonomik profilleri, yaşam koşulları,  istekleri  ve  sorunları belirlenerek çalışmaların ona göre yönlendirilmesi hedefleniyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder