19 Ocak 2016 Salı

Ne Arasan Var


Tartılar, tabelalar, dubalar ve iskemlelerin yanı sıra,   yataklar, giyim reyonu, televizyonlar ve hatta gitar bile mevcut... Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kaldırım işgallerine karşı gerçekleştirdiği çalışmalar sonrası emanete alınan ürünler, Zabıta Müdürlüğü’nün deposunda görenleri şaşırtıyor.

Yaya yolu olan kaldırımları izinsiz şekilde işgal eden ve haksız rekabete yol açan esnaflara yönelik çalışmalarda emanete alınan ürünler, zabıta kamyonetleriyle müdürlüğün deposuna taşınıyor.  5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38. Maddesi ve duruma göre 1608 sayılı Umuru Belediyeye Müteallik Ahkamı Cezaiye Kanunu kapsamında idari işlem uygulanan mal sahiplerine ürünleri iade ediliyor. Fakat  sahipleri tarafından teslim alınmayan mallar uzun süre depoda bekliyor. Özellikle el konulan ambalajsız gıda ürünlerinin hızlı bozulma ihtimaline karşı bu mallar önceden belirlenen vakıf veya derneklere veriliyor.

Oyuncak ayı, giyim reyonu, gitar…

Kaldırım işgalleri sonunda el konulan duba, iskemle ve reklam tabelası yanında öyle şeyler var ki şaşırmamak mümkün değil. Depo içerisinde, kaldırımı boydan boya işgal edecek giyim reyonu, dev oyuncak ayılar, yataklar ve hatta kutusundan hiç çıkarılmamış gitarlar bile mevcut.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder