9 Ocak 2016 Cumartesi

Yeni Yıla Yeni Parklar


Kentin dokusuna görsel anlamda değer katmasının yanında özellikle çocuklar için büyük öneme sahip parkların sayısı giderek artıyor. Belediye ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla Pendik yeni yıla 10 yeni parkla girdi.

Etüd Proje Müdürlüğü Yeşil Alan ve Tesisler Yapım ve Onarım İşleri Bölümü’nün yoğun çalışmasıyla 10 yeni park tamamlanarak hizmete girdi. Her birimde oyun grupları,  fitness aletleri ve dinlenme-oturma gruplarının yer aldığı parkların  ikisinde  antrenman sahası da bulunuyor. Parklar planlanırken büyüklüğüne bağlı olarak fonksiyonları değişmekle birlikte; hepsinde çocuk genç yaşlı her kesime hitap edilmesine dikkat ediliyor.  Öte yandan  çalışmalar kapsamında 14 park revize edildi. Revize edilen parkların bir kısmı tamamen yenilendi, bir kısmında ise eski oyun grupları kaldırılarak yenileriyle değiştirildi.

Altı yeni park daha geliyor

Tüm bunların yanı sıra yeni park yapımları da devam ediyor.  Yenişehir Şefika Sokak  ve Millet Caddesi Parkı, Yeşilbağlar Merih Caddesi Parkı, Kurtköy Lokman  Hekim Cami Yanı Parkı, Çamlık Skate Park ve Fevzi Çakmak Emsal Sokak Parklarının yapımı hızlı bir şekilde sürüyor. Bu parklardan Millet Caddesi ve Lokman Hekim Cami Parklarında antrenman sahası da bulunacak. Etüd Proje Müdürlüğü Yeşil Alan ve Tesisler Yapım ve Onarım İşleri Bölümü   tarafınca 2016 yılında  yapılacak parklar  için  proje çalışmaları  da  devam ediyor.

Tamamlanan parklar

-Fevzi Çakmak Mahallesi Anibal Sokak Parkı

-Kavakpınar Mahallesi  Duyarlı Sokak Parkı

-Bahçelievler  Mahallesi Bakır Sokak Parkı

-Yeni Mahalle Ütopya Sokak Parkı

- Çamlık Mahallesi Akasyalı Sokak Parkı (Kosovalı Şehit Adem Yaşari Parkı)

- Harmandere Mahallesi Moda Sokak Parkı

- Kavakpınar Mahallesi Prenses Sokak Parkı

- Güzelyalı Mahallesi İstasyon Caddesi Parkı

- Yenişehir Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Parkı

- Emirli Köyü Parkı

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder