19 Şubat 2016 Cuma

"iş'te Pendik" Buluşması İş Sahibi Yaptı


Pendik Belediyesinin İŞKUR’la  birlikte hayata geçirdiği “İş’te Pendik” projesi,  iş sahibi yapıyor.   Birbuçuk yıl  iş arayan insan kaynakları uzmanı Ece Erdem Deniz, “İş’te Pendik Buluşmaları”nın 3’.süne katılarak iş bulmakla kalmayıp, 4. Buluşmaya da işveren temsilcisi olarak katıldı.

Geçtiğimiz yıl  iş arayanlarla işverenleri bir araya getirmek üzere başlatılan “İş’te Pendik Buluşmaları” bu yıl da devam ediyor. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 4.’sü gerçekleşen buluşmaya  Pendik Belediyesi ve  İŞ-KUR’un yanı sıra   14 köklü firma katıldı. Standlarda iş arayanlarla yüz yüze görüşen ve CV’lerini alan işveren temsilcilerden  Ece Erdem Deniz ise, çok daha farklı duygularla görevini yerine getirdi.  Bir önceki buluşmaya iş bulmak amacıyla  gelen 26 yaşındaki insan kaynakları uzmanı Ece Erdem Deniz, bu kez  eleman bulmak için görüşme yaptı.

Birbuçuk yıl iş aradı

Doğuş Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi’nden mezun olduktan sonra bir süre çalışan Ece Erdem Deniz,  taşındığı için son işinden ayrıldıktan sonra bir buçuk yıl iş aramış. “Eş-dost, firmalar, toplu CV atımı olmak üzere her şeyi denedim.  Artık umudumu yitirmeye başlamıştım ki, Pendik’te yaşayan bir akrabam vasıtasıyla “İş’te Pendik”ten haberdar oldum” diyen Ece Erdem Deniz, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

“Ekim ayında gerçekleşen 3. Buluşmaya katıldım.  Hazır CV verdim, bazılarına da başvuru formu doldurdum. Pek ümitli değildim. İnsan kaynakları uzmanlarıyla ve benim gibi iş arayan gençlerle sohbet ettik. Pek ümitli değildim, ancak iki ay sonra DAKKA danışmanlık firmasından aradılar. Görüştük ve  anlaştık. Bana çok destek oldular.”

Bir sonraki “İş’te Pendik” buluşmasına da işveren temsilcisi olarak katılan Ece Erdem Deniz,  : “Bu kez koltuğun öteki tarafında olmak çok gurur vericiydi. İnsanların iş bulma çaresizliğini  bir buçuk yıl ben de yaşadığım için çok iyi anlıyorum.  Gerçekten işe ihtiyacı olan 150 başvuru aldım ve  onları da iş sahibi yapmak için görüşmeler yapıyoruz” dedi.

Mutfak bölümünde çalışmaya başladı

İş bulanlardan biri de Vatan Plastik’te mutfak bölümünde çalışmaya başlayan Nedim Gürbüz oldu. Nedim Gürbüz de, aradığı işe Pendik Belediyesi ve İŞKUR'un girişimi sayesinde kavuştu. Daha önce gemilerde aşçı olarak çalışan 50 yaşındaki Nedim Gürdüz, kalp krizi geçirince engelli raporu aldı. İki yıl süre ile çalışmayan Nedim Gürbüz de "İş'te Pendik"in 3. buluşmasına katıldıktan sonra aradığı işi buldu.

3 binden fazla kişi katıldı

İş’te Pendik Buluşmalarına iş görüşmesinde bulunmak ve bilgi almak üzere bugüne kadar 3 bine yakın kişi katıldı. İş arayanlar  firma temsilcileriyle bire bir görüşme, firmalar da kendilerini tanıtma ve aradıkları nitelikleri anlatma fırsatı buldu. Program kapsamında düzenlenen seminerlerle katılımcılara iş hayatı ve başvuru yapma konusunda eğitim desteği veriliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder