12 Şubat 2016 Cuma

Pendik Büyük Koşuya Hazırlanıyor


Türkiye'de koşucu sayısını artırmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu amaç doğrultusunda binlerce koşucunun katılacağı "Fun Run Series" organizasyonu düzenliyor. Pendik Belediyesi, spora destek veren öncü belediyeden biri olarak yarış serisinin mayıs ayındaki koşusuna ev sahipliği yapacak. Aralarında Pendik'in de bulunduğu ilk üç yarış için kayıtlar başladı.

Başta İstanbul Maratonu ve İstanbul Yarı Maratonu gibi yarışmalar başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle Türkiye'deki koşucu sayısını artırmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., bu amaç doğrultusunda spora destek veren öncü ilçe belediyeleriyle birlikte binlerce koşucunun katılacağı yarışlar düzenliyor. Spor AŞ’nin hayata geçirdiği yeni projesi olan “Fun Run Series”, 2016 yılında koşulacak 6 ayrı yarış serisinden oluşuyor. Yarışmanın ayaklarından biri de Pendik’te gerçekleştirilecek.

Her yarışmada 3 bin 500 sporcu yarışacak

5 kilometre ve 10 kilometre arası mesafelerde koşulacak 6 etaptan oluşan her bir yarışa 3 bin 500 koşucunun katılması hedeflendi. Projeye ev sahipliği yapacak ilçelerin en uygun parkurları tespit edilerek yapılacak ölçümler sonrasında duyuru ve kayıtların gerçekleştirileceği yarışlar Elektronik Zamanlama Çipleriyle ölçülecek. Organizasyonun yaş sınırı ise 16 yaş ve üstü olarak belirlendi. Yarışların kayıtları ise resmi internet sitesi olan www.funrunseries.org adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

Pendik’in seçilmesinde Başkan Şahin’in etkisi büyük

Pendik Belediyesi, spora destek veren 6 öncü belediyeden biri olarak düzenlenecek yarışlardan birine ev sahipliği yapacak. Bunda ilçede sporun gelişmesinde ve gerek amatör gerekse profesyonel sporcuların yetişmesinde büyük emek sarf eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katkısı büyük oldu. İBB Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar'ın geçtiğimiz ay Başkan Şahin’i ziyaretiyle Fun Run Series konusunda karara varıldı.  Ardından Spor A.Ş. Proje Geliştirme Müdürü Atilla Dolunay, Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Avni Er ile iki kurumun ilgili ekiplerinin bir araya geldiği toplantıda projenin detayları netleştirildi. Kayıtlar başladı

Yarışmanın ilk üç etabı için kayıtlar başladı. Ayrıntılı bilgiye www.funrunseries.org  adresinden ulaşmak mümkün.

Koşulacak yarışların belirlenen yerleri ve tarihleri şöyle:

1. Başakşehir Olimpiyat Stadı Yolu    13 Mart 2016
2. Üsküdar Sahili                             10 Nisan 2016
3. Pendik                                        15 Mayıs 2016
4. Sarıyer/Belgrad Ormanı                 04 Eylül 2016
5. Beykoz                                        02 Ekim 2016
6. İzmit/Eyüp                                   30 Ekim 2016

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder